Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, 6) Příroda kolem nás

Pozorování vlaštovek v Klášterci nad Ohří

Slíbila jsem poslat pár fotek z mého pozorování v Klášterci ...

Vlaštovky jsem sledovala od konce května, bohužel moc času a ani dobrých podmínek v době školy pro fotografování nebylo. Navíc hnízdo je postavené těsně v rohu okna a sluníčko vždy bylo proti fotoaparátu. Fotky jsou tedy zhruba za poslední dva týdny. Bohužel vše dopadlo smutně.

Dneska ráno (4.7.) jsem zjistila, že prostředkem hnízda se táhne taková prasklina, nebo mně to aspoň tak připadalo. Nevím, jestli to bylo po těch deštích nebo sehrál roli velký vítr, který tu poslední dny byl. Výsledkem však bylo, že hnízdo dnes odpoledne najednou spadlo. Protože jsem byla na počítači, a tedy u okna, tak jsem na parapetu hned našla jednu vlaštovičku. Druhou jsem pak objevila pod okny na prknech, kde se procházejí kočky ... Nevěděla jsem, co s oběma vlaštovičkami, nakonec jsem se rozhodla dát je do druhého hnízda na okně ve vedlejším pokoji - a modlit se, aby je tam přijali. Mladé vlaštovky ve druhém hnízdě zhruba před deseti dny už odlétly z hnízda a zůstali jen rodiče. Takže jim všem držím palce.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Další pokračování odpovědět

Jsem ráda, že mohu dnes tuto zprávičku napsat... Od včerejšího dopoledne vlaštovky už nenalétávají na místo starého hnízda. Dnes ráno jsem ale zjistila, že do hnízda na okně druhého pokoje, kam jsem malé vlaštovičky přemístila, létají vlaštovky s potravou v zobáčku. Vždycky ji rychle dají do hnízda a zase letí pryč pro novou. Zdá se, že malé vlaštovičky našly adoptivní rodiče, nebo rodiče původní si je našli sami. Mám z toho velkou radost.

icon odpověděl(a)

Tak vida - to je dobré "další pokračování" !!!

icon odpověděl(a)

BEZVA :)

, - odpovědět

Krásný, krásný, krásný a dík, že mám také tu možnost sdílet toto pozorování. Přeji hodně ptačího zpěvu.

icon , - odpovědět

Moc děkujeme za první prázdninový příspěvek. Jsem zvědavá, jak vlaštovčí příběh dopadne.

Kdo se další přidá se zajímavým pozorováním?

odpověděl(a)

Tak to jsem také zvědavá, jak to dopadne, určitě dám vědět. Přeji všem ve Stráži pěkné léto!

icon , - odpovědět

Moc děkuji za příspěvek a za vaše pozorování. Budu čekat na zprávu, jak se vlaštovkám dále daří. :)