Kategorie: Místní knihovna

Nevíte jakou knihu vybrat pro své děti? Víte, že knihy pomáhají léčit?

Odkazy na čtenářské portály, které podporují dětské čtenářství a jiné zajímavé knihovnické odkazy.

Odkazy na knihovnické zdroje a dětské čtenářství

1. 1. 1. Knihovnické zdroje
  2. 2. 2. Dětské čtenářství
  3. 3. 3. Bonusy ke stažení z portálu  ČTE_SY_RÁD

1. Knihovnické zdroje

Čítárny.cz - Citarny.cz, je informační portál s knihami pro všechny, co ještě čtou a přejí si, aby i naše děti měly být "chytré". Tento portál je dnes největší českou populární databázi o knihách nejen pro děti a mládež a je určen převážně rodičům, učitelům, knihovníkům a samozřejmě čtoucí mládeži, starším dětem a široké veřejnosti.

Čtenářův sympatický rádce - ČTE_SY_RÁD je neustále aktualizovaná databáze k doporučování čtivých knih.

Biblioterapie - léčba knihou - knihy zařazené do databáze "bibliohelp" se svým zaměřením snaží pokrýt širokou škálu životních zátěžových situací. Každý čtenář zde může najít ten správný a jemu prospěšný titul a také je tento soubor vytvořen pro odborníky - terapeuty.

Audioknihy- vše o audioknihách, tipy na stahování audioknih zdarma

Ptejte se knihovny - protože knihovníci naleznou kdejakou odpověď... Knihovny - portál o českých knihovnách

2. Dětské čtenářství

Celé Česko čte dětem - web na podporu dětského čtenářství

Rosteme s knihou - další web pro děti "Rostík" v rámci kampaně na podporu četby knih

Národní pedagogoická knihovna Komenského - zde naleznete i centrum pro školní knihovny

Čtenářská gramotnost - cílem projektu je podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti na základních školáchv těchto  třech oblastech: 1. Čtenářství a čtenářská gramotnost, 2. Čtenářská gramotnost a mediální výchova a 3. Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní

Čti+ - ČTI+ jako lék na klesající čtenářskou gramotnost

Šotkoviny - zde si můžete přečíst rozličné články od dětí, od Šotka i od dospělých. Hlavně zde však můžete uveřejnit vaše vlastní povídky, básničky, rozhovory, reportáže a další texty, které se vám povedly. Dále zde najdete tipy na skvělé knížky od čtenářů. V rubrice „Jak na časák" se dozvíte, jak si poradit s tvorbou školního časopisu.

Čtení pomáhá - cílem projektu Čtení pomáhá je podněcovat děti a mládež k četbě a přiblížit dětem charitativní činnost

3. Bonusy ke stažení z portálu  ČTE_SY_RÁD

hrací karty - čtveřice karet označená stejným žánrem literatury

čtenářův blok - návod na "čtenářský" deník