Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Bezpečný týden

Co se dělo od 28. března do 1. dubna (včetně fotografií).

V pondělí 28. března pojedou všechny ročníky do Tachova, kde navštíví nové sídlo Hasičského záchranného sboru. Vzhledem k tomu, že cesta bude podniknuta vlakem, připraví si děti 40 Kč na skupinovou zpáteční jízdenku. Návrat je v plánu vlakem, který přijíždí do Stráže ve 14:10. Děti z Třemešné mohou pokračovat dále domů, pro děti dojíždějící autobusem bude v pondělí k dispozici školní družina až do 16:30. Oběd bude řešen formou balíčku (zájem o oběd mají rodiče do pátku potvrdit na lístku, který dítě přinese domů).

FOTO PONDĚLÍ

V úterý 29. března čeká děti přednáška Policie ČR a další část dne bude věnována vybavení a ukázkám hasičů.

FOTO ÚTERÝ

Středa 30. března bude věnována dopravní výchově. Bude připraveno dopravní hřiště a jízda zručnosti, děti si prověří své znalosti dopravních značek, zkusí si vyplnit testy a vyřešit křižovatky. Prosíme strážské děti, zda by si na tento den nemohly do školy přivézt vlastní kolo.

FOTO STŘEDA

Čtvrtek 31. března se ponese v duchu zdravotní výchovy, přijet by měli zdravotníci z Boru. Kromě ukázek a teorie si děti prakticky vyzkouší ošetření různých zranění. Na závěr tohoto dne budou také psát test, který by měl ověřit jejich znalosti.

FOTO ČTVRTEK

Páteční ráno zahájí pan starosta Karel Fišpera a paní místostarostka Jitka Ježková povídáním o místní samosprávě. Dopoledne pak čeká děti praktická část dopravního výcviku - jízda obcí, kde budou na bezpečnost dětí dohlížet zástupci Policie ČR. Před obědem vyhodnotí se svým vyučujícím jednotlivé úkoly, dozví se výsledky testu a shrnou své poznatky. I v pátek prosíme strážské děti, zda by nepřijely na vlastním kole.

FOTO PÁTEK

S výjimkou pondělí bude stravování dětí zajištěno běžným způsobem a vyučování bude končit mezi půl dvanáctou a půl jednou (dle konkrétní situace).

Prostor pro všechny koho bezpečný týden zaujal:

Pro ty kteří chtějí trénovat předem: