Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY

Umím dobře číst? Rozumím vůbec tomu, o čem čtu? Co vím o nejznámějších spisovatelích a jejich dílech? Na tyto a mnohé další otázky si odpověděli žáci naší školy 11. března 2011.

11. března 2011 probíhal u nás projekt BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY. Všichni žáci školy se rozdělili dle svých zájmů do tematicky zaměřených skupin. Vznikli tedy pohádkáři, básníci, historici, odborníci na dětskou literaturu a na literaturu moderní. Celé dopoledne pak pracovali, zúčastňovali se různých aktivit zaměřených na literaturu a čtení s porozuměním.
Každou skupinu čekala spousta úkolů. Porovnávali filmovou ukázku s tištěným textem, podle předčítané ukázky odpovídali na nejrůznější otázky, ale čekala na ně i řada zajímavých křížovek, luštěnek či jiných her. Aby mohly jednotlivé skupiny svoje výsledky nějak prezentovat, během všech aktivit zároveň tvořily velkou papírovou plachtu, na které mohly předvést všechny své znalosti v jednotlivých oblastech. Vzniklo tak deset nádherných obrovských plakátů, které září všemi barvami, mají bohaté ilustrace a obsahují i výstupy z jednotlivých stanovišť a teoretické znalosti jejich tvůrců. Tyto výtvory teď zdobí naši školu např. na velké nástěnce u hlavního vchodu.

Fotografie najdete v galerii.