Kategorie: Aktuálně, Soutěže, Recyklohraní

Baterie do koše nepatří

Nový úkol soutěže RECYKLOHRANÍ - tentokrát výtvarně reklamní.

Teď už víme, co dělat s vybitými bateriemi, ale vědí to opravdu všichni? Cílem tohoto úkolu bude informovat veřejnost ve vašem okolí, že použité baterie jsou nebezpečný odpad, který je nutné odevzdat k recyklaci. Pomozte společnosti Ecobat rozšířit osvětu! Zadání úkolu je ke stažení k dispozici zde.

Zadání úkolu

1. Nakreslete plakát (min. velikost formát A3), který vybízí ke sběru vybitých baterií a akumulátorů. Snažte se upozornit, jak by to na světě (doma, ve škole, v přírodě...) vypadalo, kdybychom pohazovali vybité baterie ve volné přírodě nebo do odpadkových košů a vtipnou formou poukažte na to, jak by se s nimi zacházet mělo sloganem, veršem apod.).
  2. Váš plakát pak vylepte na veřejné místo (POZOR, nemáme na mysli sloup pouličního osvětlení, ani zastávku MHD)), kde jej uvidí co nejvíce lidí! Můžete jej vylepit např. za výlohu nějakého obchodu s elektrem, na venkovní nástěnce městského úřadu, případně na informační nástěnce města. Vašim nápadům se meze nekladou, ale váš výlep musí být legální!
  3. Místo, kde vylepíte váš plakát, vyfotografujte a pošlete nám snímek.

Hodnocení

Každá škola, která se zúčastní úkolu a doručí dle pokynů uvedených níže svoji fotografii, obdrží 150 bodů; Dále oceníme vždy 3 vítězné práce z každé z uvedených kategorií, které vybere odborná komise složená ze zástupců společnosti Ecobat s.r.o., školy umístěné na 1. místě získají bonus 1000 bodů, 2. místo obdrží 500 bodů a práce na 3. místě získají bonus 300 bodů.

I. Kategorie MŠ a Školy praktické a speciální

II. Kategorie I. stupeň ZŠ

III. Kategorie II. stupeň ZŠ

IV. Kategorie SŠ

Termín předání prací: Do 4. 3. 2011, 24:00 hod.

Hodnocení prací: Práce budou vyhodnoceny a body připsány do 18. 3. 2011

Text úkolu a obrázek převzaty z www.recyklohrani.cz

Předmět
Kontrola captcha