Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Den jazyků

V pátek na naší škole proběhl den jazyků.

V pátek 24. září se v naší škole ve Stráži konal Den jazyků. Celý projekt byl inspirován mezinárodním dnem jazyků, který je oficiálně slaven v neděli 26. září. Projektového vyučování se zúčastnily všechny děti ve škole. Menší školáci (I. – III. třída) se zábavnými formami seznamovali s angličtinou a němčinou. Starší děti samostatně vytvářely mapy důležitých evropských států a učili se vyhledávat potřebné informace. Celé práci ale předcházelo napínavé losování, které se odehrávalo přesně deset minut před osmou hodinou ranní v ředitelně. Zástupci všech vyšších tříd (IV. – IX.) si tu vylosovali jeden z evropských států a dostali seznam požadovaných úkolů. Mezi vylosované státy se mimo jiné dostalo Slovensko, Rakousko, Německo nebo například Francie. Cíl byl pro všechny stejný: hotovou vypracovanou mapu pověsit na nástěnku u vchodu nejpozději do půl dvanácté. Každá třída si zvolila svůj vlastní postup a svoje metody, výsledkem ale nakonec bylo šest dobře zpracovaných map, které si už od pátku mohou děti prohlížet ve vestibulu. Tohle však nebyl pro „velké“ školáky jediný úkol. Nejpozději do velké přestávky museli označit po škole všechny možné předměty a objekty, napsat na ně anglický i německý výraz, který si předtím sami vyhledali. Třetí hodinu byli totiž do školní budovy ze svých tříd „vypuštěni“ ti menší, aby celou školu prozkoumali, vyhledali a zapsali si potřebné výrazy a to v co nejrychlejším čase. O tom, že se Den jazyků v naší škole vydařil, svědčí nejen krásné výtvory všech tříd, ale i spokojené výrazy samotných školáků.

Podívejte se do galerie.