Kategorie: Aktuálně, Soutěže, Recyklohraní

Slohový úkol pro RECYKLOHRANÍ

Recyklohraní vyhlašuje 1.soutěžní úkol na letošní školní rok 2010/11 s názvem "Příběhy našich dědečků a babiček". Čtěte informace, zahrajte si na reportéry a do 26. října odevzdávejte své soutěžní povídky svým učitelkám českého jazyka. Všichni, kteří napíší a odevzdají povídku, získají bod do školní soutěže "O strážský peníz". Všechny práce budou publikovány na školním webu. Jedna práce z každé kategorie bude reprezentovat naši školu v recyklohraní.

Recyklohraní a společnost ASEKOL vyhlašují literární soutěž! Zahrajte si na zvídavé reportéry a napište pro nás krátkou povídku nebo fejeton. Třeba právě ta Vaše bude potom součástí výstavy Muzeum spotřebičů!

ZADÁNÍ:

II. kategorie I. stupeň ZŠ (6 - 11 let)
III. kategorie II. stupeň ZŠ (12 -15let)

Popovídejte si s vašimi prarodiči nebo někým jiným ze starších příbuzných a zjistěte, který elektrospotřebič, dnes již nejspíš patřící do muzea, se jim nesmazatelně zapsal do paměti a proč! Nechte si vyprávět, na který spotřebič mají zajímavé vzpomínky ze svého mládí nebo který elektrospotřebič pamatují jako nejstarší. Na základě jejich vyprávění napište krátkou povídku nebo fejeton (maximální rozsah ½ strany A4). Je potřeba aby součástí vaší historky byl i přesný název spotřebiče (např. televize Tesla 250B - lze dohledat na internetu). Ti z vás, kteří budou brát svoji práci reportéra opravdu vážně, připojí také fotografii spotřebiče, o kterém historka pojednává.

HODNOCENÍ:

Každá škola, která se zúčastní úkolu a doručí svoji povídku/fejeton, obdrží 80 bodů; škola, která pošle spolu s povídku/fejetonem také fotografii spotřebiče o kterém povídka pojednává, získá 120 bodů (fotografie musí být v tiskové kvalitě!) Dále oceníme vždy 3 vítězné práce z každé z výše uvedených kategorií, které vybere odborná komise složená ze zástupců společnosti Asekol s.r.o., školy umístěné na 1. místě získají bonus 1000 bodů, 2. místo obdrží 500 bodů a práce na 3. místě získají bonus 300 bodů.

Termín předání prací
- do 31. 10. 2010, 24:00 hod.

ZASLÁNÍ ÚKOLU:

Škola zasílá do soutěže svého favorita, tzn. jednu povídku/fejeton (možné zaslat jednu z každé kategorie) o rozsahu max. 1 strany A4. Práce může být psaná na počítači nebo ručně (v tom případě naskenujte), musí být dobře čitelná. Nečitelné nebo špatně čitelné práce nebudou hodnoceny! U povídky/fejetonu nezapomeňte uvést jméno a věk autora. (bez těchto údajů nebude povídka hodnocena)

Informace o soutěžním úkole převzaty z www.recyklohraní