Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Učíme se

Studujeme lidské tělo

Druháci dnes absolvovali dvouhodinovku tandemové výuky - tentokrát zaměřenou na zkoumání lidského těla. Proběhla "operace" srdce, pohráli jsme si s rozšířenou realitou i s dalšími aplikacemi.

Na úvod dnešního bloku jsme se rozhodli zařadit malou operaci srdce, abychom se pěkně naladili na badatelskou vlnu. Z několika dobrovolníků jsme nakonec s naší zdravotní sestřičkou, která plnila i roli sálové sestry, instrumentářky a asistenta, vybrali Gabču. Byla jí aplikována bonbonová narkóza, označili jsme si šablonkou místo řezu a pustili jsme se do práce. Práci srdce jsme důkladně zkoumali pomocí moderní techniky (a aplikace Heart Cam). Gabču jsme následně zase sešili křížkovým stehem, po probrání ze spánku se cítila dobře.

Aplikace Heart Cam pracuje na základě rozšířené reality. Stačí vám obvykle jen obrázek (= marker - v našem případě srdíčko) a telefon nebo tablet s příslušnou aplikací. Vyzkoušeli jsme si to nakonec všichni.

Tady příští týden budou ještě další fotografie.

Pokračovali jsme s obrázkem kluka (pojmenovali jsme ho Tonda). Nejprve ho děti trošku vybarvily, aby nebyl bledulka. Následovala práce s aplikací Chromville Science, díky které jsme se podívali Tondovi i pod povrch - na svaly a kosti. Hlavní části těla děti popsaly.

Hlavní náplní druhé části bylo důkladné zkoumání jednotlivých orgánových soustav v aplikaci The Human Body (Lidské tělo).


Použité fotografie: Věra Koktová, Vladimíra Pintová, Hana Pilařová

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.