Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, KOSMOTOUR PROXIMA, MyslIQ

Patnáctý MyslIQ - druhý běh

Písmo pro obraz. Návštěva ateliéru pana Brücknera se šifrováním...

Dnes jsme měli náplň kroužku mimo areál školy.

Vypravili jsme se do ateliéru malíře Romana Brücknera. A to nejen proto, abychom se podívali na zajímavé obrazy, ale k návštěvě byly ještě další důvody. 
Za prvé: pana Brücknera fascinuje svět vědy, objevů či třeba dobývání vesmíru, a protože máme celoroční projekt zaměřený na vesmír, pověsil nám Roman na stěnu jeden z jeho "astronautických" obrazů. Děti poznaly, že se jedná o mezinárodní vesmírnou stanici ISS = International Space Station. Vyhledávaly různé detaily, povídaly o nich.

Za druhé: Roman Brückner je autorem originálního písma pro obraz a naším úkolem bylo toto čtverečkované písmo rozluštit, jelikož jsme myslíci.

Postupovali jsme po krůčcích a nakonec nám Roman přinesl "klíč" k písmu a pak už to frčelo... Dnes jsme se tedy seznámili ještě s morseovou abecedou a jejím různým šifrováním.

Další fotografie z návštěvy a luštění:

Nakonec jsme se podívali i do kuchyně... a tam také obrazy :). Děti viděly, jak takový obraz vzniká. Druhou polohou pana Brücknera je krajinomalba:

Naše společné foto po příchodu - tedy jen těch, kdo se chtěl nechat vyfotit :)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Řešení odpovědět

Na kosmickém obraze je tento text:
IN COLLABORATION UNITED STATES NETHERLANDS SWEDEN FRANCE UNITED KINGDOM SWITZERLAND BELGIUM GERMANY BRAZIL RUSSIA CANADA NORWAY ITALY SPAIN DENMARK JAPAN BUILT UP INTERNATIONAL SPACE STATION FOR FUTURE EXPLORATION OF THE UNIVERSE