Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - Kde žil Kryštof Harant?
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Kde žil Kryštof Harant?

To už ví všichni aneb celoškolní putování do Bezdružic.

Dubnový kalendář je nacpaný soutěžimi, své kolonky v něm mají také přijímací zkoušky na střední školy. Dalo nám velkou práci najít vhodné okénko, do kterého jsme mohli napsat "Celoškolní výlet do Bezdružic a na Gutštejn." Dnem D se stal 10. duben.

Ráno přijely ke škole tři autobusy, do nich jsme naskládali všech devět tříd a vydali jsme se poznávat krásy Stříbrska. První naší zastávkou se staly Bezdružice a zejména tamní zámek s rozsáhlou expozicí loveckých trofejí a vycpané zvěře. Ta rozhodně všechny překvapila. Děti začaly plánovat, které zvíře NUTNĚ musí mít doma, a to nejlépe v živém provedení. Podle toho, jaké nápady padaly, by se nám tu brzy měly začít pohybovat zebry a žirafy. :)

Další fotografie ZDE.

Počasí nám přálo, a tak si mnozí dali první letošní zmrzlinu. Pomalu jsme zahájili přesun na parkoviště, aby nás autobusy převezly ke Gutštejnu.

JENŽE!!!

Na parkovišti byl jen jeden autobus a žádný řidič. Proběhlo několik telefonátů, díky kterým jsme zjistili důvod. Naši nejmenší si cestou na Gutštejn užili ještě bonusový zážitek "zachraňujeme autobus uvízlý kolem v kanále."

Díky domorodcům a chrabré paní ředitelce, která neváhala a zajala traktor, se podařilo autobus vysvobodit. Tak se prvňáci, druháci a třeťáci podívali na hrad Gutštejn.

A my ostatní též, hned po té, co se náš autobus a řidiči vrátili ze záchranné mise.

Další fotografie ZDE.

Do Stráže jsme se tak vrátili všichni v pořádku (i když s mírným zpožděním).

Jedno společné putování máme za sebou. Od 16. do 18. května nás čeká další velká akce - GO KURZ 2018 aneb stěhujeme školu na Sycherák.