Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Žáci a jejich práce

VÝUKA NA SNĚHU aneb sněhové stavění

5. února byl na naší škole vyhlášen SNĚHOVÝ DEN, taková sněhová nadílka se prostě musí využít!

Letošní zima je opravdu štědrá na sněhovou nadílku, proto byl 5. února na naší škole vyhlášen SNĚHOVÝ DEN. „Výuka" probíhala venku na sněhu. Žáci utvořili skupiny a vytvářeli sněhové stavby. Přírodě se poručit nedá, a tak zrovna v pátek byl sníh namrzlý a tvrdý, jenže to nadšené stavitele nezaskočilo a na fotkách můžete posoudit, jak se jim dařilo.

Porota ohodnotila nejlepší stavby a jejich autoři obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Celkem se hodnotilo 23 staveb skupinových i individuálních:

"Individuální" kategorie:

1. místo: Andělíček Romany Smolové ze 7. třídy
2. místo: Lachtánek, Škorpion Eriky Hepnerové z 5. třídy za vydatné pomoci Jindry Peny ze 4. třídy
3. místo: Kyblíková pyramida Ivy Koktové a Lenky Petráškové ze 6. třídy

"Skupinová" kategorie:

1. místo: Iglú 9. třídy
1. místo: Ještěrka osmáků Michala Zavaleného, Petra Bureše, Martina Glase, Dana Smoly a Petra Blštáka
2. místo: Sněhulácká domácnost 1. třídy
3. místo: Želva od Lenky Vojtechové, Míši Kochtové, Elišky Ludvíkové a Jitky Nápravové ze 4.-5. třídy

Zvláštní cena poroty byla udělena "gaučovým" a "křeslovým" stavitelům z 8. třídy.

Na snažení sněhových stavitelů se přišel podívat i pan starosta Karel Fišpera a kromě oceněných staveb mohl spatřit také:
horu Říp, Ozzákovo křeslo, u paty kostelní věže románskou rotundu, tanky, lodě, chobotnici, pyramidy, byt a zcela funkční dětské hřiště od děvčat ze 7. třídy, které se velmi líbilo a hlavně osvědčilo (i při mém psaní si tam v podvečer děti hrají, skluzavce nikdo neodolá).

FOTO 1
FOTO 2

icon , =D odpovědět

Musím jim nadržovat 2 3

, - odpovědět

Děti to postavily moc hezké. Vyzkoušel jsem všechna křesla i dětské hřiště i iglů. Poznal jsem i andílka, ale už měl upadlá křídla.