Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Dopravní výchova

Na druhý pokus se čtvrťákům a třeťákům návštěva dopravního hřiště povedla.

Minulý týden navštívili tachovské dopravní hřiště páťáci. Třeťáci a čtvrťáci sledovali dnešní ranní mrholení s napětím. Čekali, zda se do Tachova vydají nebo zda bude jejich cesta odložena jako v minulém týdnu. Počasí jim nakonec cestu za dopravní výchovou dovolilo, a tak před osmou hodinou sedli všichni do vlaku a vyrazili.

Na dopravním hřišti u ZŠ Zárečná je čekal pan Končický, který s žáky hřiště nejprve prošel a zopakoval s nimi pravidla silničního provozu. Pak nastal praktický trénink - jízda na koloběžkách a na kolech. A podle předpisů ... což se některým dětem příliš nedařilo. Po návratu se někteří "chlubili" množstvím chyb, jízdou na červenou, nedání přednosti, jízdou v protisměru, nezastavením na stopce či odbočováním bez ukázání změny směru jízdy.

Uvidíme, jak dopadnou zimní zkoušky znalostí a kolik žáků letos získá "řidičák na kolo".

Další fotografie najdeze ZDE.

, Ostudy odpovědět

Už podle fotek je vidět, jízdu v protisměru. To by mělo v reálu opravdu vážné následky. A koloběžkáři už by měli začít jezdit na kolech!