Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Učíme se, Informatika

Procházka po Stráži

Víte, že máme ve Stráži řadu zajímavých míst a také památek? A že do některých byste to možná neřekli?

Páťáci se rozdělili do skupin a vydali se na objevnou výpravu podle mapy, ve které měli vyznačena některá místa. Naštěstí v každé skupině byl někdo, kdo se dokázal v tištěné mapě zorientovat. Úkolem bylo najít všechna místa, zaznamenávat si trasu, kudy šli a vyfotit objekty, ke kterým došli. Někdy to bylo jednoduché - kostel je přece památka, ale proč fotíme zrovna tenhle dům?

Během cesty vznikaly různé teorie. Na jejich potvrzení či vyvrácení si ale museli všichni počkat až do školy. Tam je totiž čekal další úkol - vytvořit společnou mapu navštívených míst. Každý umístil do sdílené mapy špendlík, vložil příslušnou fotografii a co bylo nejdůležitější, musel vyhledat informace o daném objektu. To už tak jednoduché nebylo, zvláště u některých domů. Tady jsme zjistili, že je třeba se i v budoucnu soustředit na trénink vyhledávání informací na internetu. Občas se stalo, že když badatel neobjevil potřebné na prvním odkazu, tvrdil, že nemůže nic najít.

Přes veškeré obtíže jsme ale mapu dokončili, i když některá hesla by se dala ještě doladit. A co vy? Znáte Stráž a její památky?

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.