Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Račte vstoupit!, Stalo se ...

Cirkusová školička a ...KARNEVAL!

Račte vstoupit! Tento nápis vítal v sobotu odpoledne účastníky cirkusové školičky. A kdo vstoupil, neprohloupil... Žonglér a klaun Pupa mezi námi!
...a rozjelo se to i na karnevalu. To byl tedy cirkus!

V sobotu mezi nás zavítal klaun a žonglér Pupa. On sám toho umí hodně, proto jsme jej požádali jako nejpovolanějšího, aby něco předal a naučil i naše malé adepty cirkusového umění. Celoroční projekt Račte vstoupit je už ve své druhé půlce a je tedy třeba to pořádně rozjet! Ať to frčí, ať to jede... V sobotu 20. února se to celé o půl druhé a ani o minutu déle rozjelo a pak už to jen frčelo. 
Kužely to začalo. Paní ředitelka pozdě pak litovala, že s nimi nezacvičila, ale děti s nimi balancovaly, přehazovaly... Na hlavě s nimi ještě jako Pupa neběhaly, ale na začátek to vypadalo slibně. Školička pokračovala pak čtverečky, tedy chci "říci" kroužky a ty krásně uměla chytat Markétka, nakonec chytla i myš, to si piš.
A když došlo na diabolo, to téměř nikdo ani nedýchal, protože to už vypadalo, že tady to bude chtít pořádný trénink. Ale nakonec se dvě adeptky pokusily aspoň o roztočení a udržení do ... deseti.
No, jestli jsme téměř nedýchali u diabola, tak při svištění biče už nám trochu tuhla krev v žilách. Zvlášt potom, co se odvážný Mates neohroženě postavil před Pupu a jeho bič. Jste zvědaví, jak Mates ve zkoušce odvahy obstál a jestli mu Pupa opravdu bičem srazil čepici? Tak to vám neprozradím, koukněte se na video a nechejte se překvapit...
A pak už to jelo - bubny, míčky, kužele, kroužky, talíře, šátky... všechno to kroužilo, lítalo a Honza bubeník tomu dodával svým bubnováním grády.
Kdo se něco naučil, tak mu Pupa za odměnu ještě z balónků něco vykouzlil.

A než začne karneval, kam Pupa také přijel na..., ale to až později. Nějaké překvapení ještě musí být. Tak pozóóóór á RAČTE VSTOUPIT do cirkusové školičky:Fotografie z Cirkusové školičky ZDE

Cirkusová školička skončila, ale program pokračoval dál. Teď už pro celou širokou veřejnost ze Stráže i okolí. Pupa osedlal svého oře, tedy oslíka a vjel do davu na karneval.
A děly se věci nevídané, co ještě Stráž nezažila a neviděla. S Pupou se na oslu svezla i krasojezdkyně Markéta. Vzduchem létali nejen míčky a "motýli", ale pozor i nože!
V sobotu jsme se všichni přesvědčili, že u nás máme děti odvážné a nebojácné, až uvidíte ve videu Stázku, jak ji Pupa drží na ramenou a při tom jede na jednokolce...
Pupa bavil nejen děti, ale i dospělé a ještě rozdával dárky.

A pak se tančilo, rejdilo, soutěžilo a proběhl ještě jeden cirkusový výcvik. Podívejte se:

Další fotografie z karnevalu ZDE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , - odpovědět

Tak to jsem ráda, že se vám všem líbilo. I já jsem si to užila 5

icon , ;-) odpovědět

Super nádherná akce.
Pupa byl skvělý a děti šikovné a odvážné 9

, - odpovědět

Libilo se mi to a dekuju ze jsem mohla byt pri tom a videt to. 1

icon , - odpovědět

Děkuji všem velkým i malým cirkusovým umělcům za skvělé vystoupení, obdivuji odvahu dětí, které vstupovaly na neprobádaný terén a své role skvěle zvládly - hlavně Mates, kolem kterého práskal bič, a Stázka padající hlavou dolů. Doufám (a vím, protože smích byl hlasitý), že se bavili i dospěláci a že s námi strávili příjemné odpoledne.
Myslím, že jsme výhru za loňský badatelský etwinningový projekt dobře použili. 9