Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Nábor plavčíků na palubu ZŠ Stráž

aneb Jak jsme letos zapisovali budoucí prvňáčky.

Úderem druhé hodiny odpolední začal dnes ve škole zápis do 1. ročníku pro školní rok 2016/2017. Na seznamu nám svítilo 30 jmen, v průběhu odpoledne se u nás nakonec vystřídalo 24 dětí.
Paní učitelky se ptaly na znalost barev, geometrických tvarů, písmenek, děti zkoušely počítat, vyprávěly pohádku podle obrázků, ukazovaly, jak se umí orientovat v prostoru. Nakonec se snažily "psát" - napodobit tvary podle vzoru a kreslily postavu. Záznamové archy se postupně plnily postřehy a poznámkami o tom, jak děti úkoly zvládly, jak komunikovaly a také, zda se neobjevila některá z vad řeči. V takovém případě byla rodičům doporučena návštěva logopeda.

Těšíme se, až se všechny zapsané děti nalodí na palubu, protože u nás je ŠKOLA naší loďkou pro plavbu oceánem života.

Podívejte se na fotografie.

Kontakty na poradenská pracovště:

Logopedie Bor: Mgr. Michaličková, 374 704 136, ordinační hodiny

PPP Tachov: 374 723 158