Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Račte vstoupit!

Jak zvířátka v cirkuse slavila Vánoce

Společný eTwinningový úkol

Všechny týmy zapojené do projketu RAČTE VSTOUPIT se mají nějak popasovat s vánočním příběhem. Máme společný název příběhu "Jak zvířátka v cirkuse slavila Vánoce" a 10 slov, která musíme použít: pohádka, hvězda, slon, trubka, smutek, záře, dárek, kapr, zvoneček, prskavka

V našem TwingRingu se každý musel s úkolem vypořádat samostatně, starší - tedy i druháci psali, prvňáčci kreslili.

Zde první čtyři příběhy s opravenými gramatickými chybami:

Byl jednou jeden cirkus, ve kterém žila zvířátka: slon Troubálek, koník Hopsálek a medvěd Bručoun.
Jednoho dne si koník Hopsálek a medvěd Bručoun vyšli na procházku, ale slona sebou nevzali. Slon z toho měl smutek, a tak se aspoň díval na pohádku.
Druhý den byl Štědrý den a slon přichystal stromek a zabalil dárky. Slon zazvonil na zvoneček a koníka a medvěda jakoby zalila záře. Všichni viděli najednou padat hvězdu a přáli si nějaké vánoční přání.
Pak jedli kapra a při tom si zapálili prskavku. Nakonec si zatroubili na trubku a šli všichni šťastně spát.

Irena

Pššš...začíná pohádka. Setmělo se a na obloze se ukázala hvězda. Na louce stál cirkus a lidé se šli podívat na vánoční cirkusové představení, těšili se na slony a akrobaty. Klaun zatroubil na trubku a lidé dostali zvonečky a prskavky a když je zapálili, byla od nich velká záře. Mezitím přišel Ježíšek, ale to nikdo nevěděl. Všichni v cirkuse jedli kapra, ale něco jim chybělo. Na tvářích lidí i zvířátek byl smutek, protože jim chyběli dárky. Ale protože je to pohádka, tak to nakonec dobře dopadlo. Ježíšek tam přeci byl J

Tomáš

V jednom malém cirkuse byl jeden veliký slon a mnoho dalších zvířátek. Třeba: lev, zebra, hroch, ale i cvičený kapr. Jednoho dne přišli Vánoce. Zvířátka vyšla ze šapitó a venku viděli letět zářivou hvězdu. Když se vrátili pod šapitó zapálili si svíčky a prskavky. Ale i přes to všechno byla zvířátka nešťastná a smutek u nich vyvolávaly dárky, tak si povídali pohádku. V šapitó ležela i pěkná trubka, tak si na ni zvířátka zahrála, aby smutek zahnala.
Najednou byla půlnoc, zazvonil zvoneček, rozsvítila se obrovská záře a pod stromkem se jako zázrakem objevily dárky. Zvířátka byla šťastná.
A potom šla všechna zvířátka spát a všichni dobře usnuli. A vám přeji, abyste také hezky usnuli.
Dobrou noc.

Niky

Slon šel do lesa a uviděl stromeček. Rozhodl se, že ho vezme do cirkusu a tam ho ostatní zvířátka ozdobila a na špičku dal slon hvězdu. Pak šli všichni spát a mezitím jim stromeček někdo vzal a dárky také nikde. To bylo smutku. Okolo šla prskavka a zaprskala jim. Přečetli si pohádku a zatroubili na trubku. Když se objevila záře, upekli si kapra a potom zazvonil zvoneček a objevil se i stromeček s dárky a to je pohádky konec.

Májaprint Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.