Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - Hour of code = Hodina kódu
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Hour of code = Hodina kódu

V letošním školním roce jsme se oficiálně zapojili do celosvětové akce Hour of code = Hodina kódu.

Jedná se o akci, kdy se v jednom prosincovém týdnu všude po světě děti věnují základům programování. V dětském podání se jedná hlavně o to, aby malí programátoři dokázali rozfázovat činnosti tak, aby splnili daný úkol. Postupně se učí pracovat s online aplikací, skládají "program" pomocí předpřipravených bloků, učí se využívat pro povely cykly nebo podmínky a většinou na konci mohou naprogramovat vlastní "hru". Po úspěšném splnění cca 15 hádanek si mohou vytisknout certifikát se svým jménem jako doklad, že Hodinu kódu absolvovali.

V loňském školním roce, jsme se do Hodiny kódu zapojili dodatečně a programování s Angry Birds či s Ledovým královstvím si vyzkoušely děti navštěvující IT klub(ík). Letos už máme svoji značku na mapě Hour of code a začali jsme programovat o týden dříve. Jednak abychom si to užili a jednak na doporučení, že by to příští týden nemuselo být tak hladké kvůli přetíženosti sítě.

Kromě loňských aplikací si letos mohou zájemci vyzkoušet dvě nové - Minecraft a Star Wars. Obě dvě u našich dětí celkem bodují, a tak jsem už dnes předala 4 certifikáty. Vyzvedli si je David Martinec, Jan Pilař, Stázka Pintová a Radek Bartoň. Dalším programátorům chybí do splnění dvě tři hádanky a pokud úkoly dokončí i certifikáty budou.

Odkazy na další podobné aplikace soustřeďujeme v části Pro domácí přípravu -> 4) (nejen) Informatika s aplikacemi (tam dole v tabulce pod nadpisem Programování) našeho školního webu.

Zkusíte se také zapojit? Získáte certifikát dříve než vaše dítě? (já to nestihla :) )

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět

V pondělí dokončili také páťáci Matyáš, Linda, Dan a Honza, a také osmák Vítek, prvňák Filip a předškolačka Natálka.
V úterý se přidal čtvrťák Lukáš.
Programovali už také prvňáci.

Čekají nás poslední dva dny, možná ještě někdo získá velký certifikát. A ti, kteří hodinu kódu nedokončili až do konce, ale programovali usilovně a soustředěně, si odnesou alespoň jeho malou verzi.

icon , - odpovědět

V pátek hodinu kódu dokončili a certifikát získali šesťáci Tomáš, Matyáš, Kristýna, Matti a obě Terky :)

icon , - odpovědět

Ve čtvrtek získali certifikáty Karča Šperlová, Barča Nováková, Barča Lízancová a Jirka Komárek.