Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Fyzika

V Domě Digitálních Dovedností (DDD)

I přes ranní kalamitu se výjezd uskutečnil a mohli jsme okusit něco z nabídky DDD
Aktuálně: vloženo video a odkaz na vaše klíčované fotografie

Ráno to vypadalo, že snad ani nepojedeme. Na silnicích neodklizený sníh a ledová vrstva. Řada aut stála až k úřadu městyse a zprávy byly nepříznivé. Nakonec to pan řidič s námi vzal oklikou přes Bonětice a dál na Kladruby. Sice se zpožděním, ale v pořádku jsme dojeli. A v Plzni samozřejmě po sněhu ani památky :)

Po přivítání jsme se rozdělili do čtyř skupin a postupně jsme navštívili 4 pracoviště.

1. Fotografický ateliér

Zde jsme se učili klíčovat na zeleném pozadí (greenscreen). Žáci se učili vyhledávat obrázky a pracovat s vyhledávacími nástroji u fotografií (práva k užití). Zkoušeli fotit a také se letmo seznámili s programem PhotoKey 5 Pro.

2. Lego roboti

Zde bylo úkolem naučit robota rozhoupat houpačku. Nejdřív žáci zkoušeli vytvořit zvuk, obrázek, text a pak rozpohybování. Letmé seznámení, které určitě zaujalo.

3. Rozšířená realita

Oblíbená činnost s iPady, kterou známe i z naší školy. Ale ne všichni s ní byli dostatečně seznámeni. Nejvíce děti zaujala Aurasma a další aplikace. Některé výsledky vidíte na fotografiích.

4. Elektrotechnická stavebnice Cirkuit Scribe

Zde si žáci vyzkoušeli jiným způsobem sestavit různé elektrické obvody

Pozn.: chodila jsem s jednou skupinou, proto se tváře moc nestřídají. Pan učitel Bártík fotil zase u své skupiny a asi i jinde :)

A možná někdy dojde i na zpracování videí... a došlo:A zde odkaz na vaše fotografie http://ulozto.cz/xi6pHRSm/zs-straz-zip

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.