Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, The European Chain Reaction

Rozjeli jsme jako první řetězovou reakci

Podívejte se na http://www.ecr2016.blogspot.cz/ a přečtěte si mail od zakladatele projektu Dave Schrauwena z Belgie

Rozhýbali jsme jako první řetězovou reakci a také náš příspěvek je první na blogu k projektu. Ostatním účastníkům byl zaslán jako motivační a "příkladný" :)

Blog The European Chain Reaction 2016, zde budete moci sledovat příspěvky z ostatních států. Ještě bude projekt zaregistrován v eTwinningu.

A teď slíbený mail:

Hi Jaroslava,

I'm very much impressed by your human chain reaction! Your students really look very enthusiastic - and so does your headmaster! - which is absolutely fantastic! I really like the fireworks in the end too! It is a fantastic project opener!

After watching your video I've immediately registered the project on www.eTwinning.net.  I will invite all partners in a few days time, when the project is approved by eTwinning.

In a moment I will send invitations to all partners, which allows them to post videos onto the blog, so please be my guest and post your human chain reaction to the blog by going to www.blogger.com, logging in and embedding the video on the European Chain Reaction 2016-page.

Kind regards and looking forward to watching the Czech technical chain now already!

By the way, we will be filming our human chain reaction on Monday.

Dave
Belgium

Takže na blog jsem dala, eTwinning budu sledovat a všichni se můžeme připravovat na naší opravdovou vědeckou řetězovou reakci!

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.