Kategorie: Aktuálně, Račte vstoupit!, Školní družina

Cirkus MIX nás zdraví

TwingRing děkuje cirkusu Mix za krásný a originální pozdrav. A po otevření ještě bonus

Přední strana pohlednice:

Jak to dělaly děti z Pardubic, nám popsala jejich paní učitelka Věra Janáková
Nafoceno fotoaparátem v iPadech (máme k dispozici 5 iPadů - děti se na celé pardubické téma vylosovaly do skupin). Společně jsme si zopakovali, co víme o kompozici a technice focení s iPadem. Děti dostaly na určených místech rozchod, dohodly se, co vyfotí, u iPadu se vystřídaly.

Pohlednici jsme vytvořili v aplikaci PicCollage. Jelikož je tam velikost "plakátu" A4, což není rozměr, který by app Pohlednice podporovala, musely děti své fotky správně rozvrhnout v ploše PicCollage. Také se musely domluvit, které fotografie Pardubic použijí. Velkým vyjednávacím oříškem byla volba pozadí a nápisu, ale nakonec se ve všech skupinách dohodli bez újmy na zdraví;-)

2. strana pohlednice a z té vyčteme, že byla vytvořena v aplikaci České pošty Pohlednice online:

Tato aplikace vás krásně navede. Je ale potřeba koupit vouchery, abyste mohli pohlednice opravdu poslat. Vlevo nahoře pod ikonkou "čárek" tuto možnost najdete.
U textu je možné omezeně volit velikost písma, což dětem v tomto případě uniklo. Ale chybovat je lidské, víme to pro příště:-)

Luštění QR kódu:

Existuje velké množství aplikací, které umí číst QR kódy. Např. QR Reader, QR Utilities, i-nigma, Qrafter, QR čtečka, iQRs. V posledním jmenovaném jsme věty šifrovali.

Pohled nám ve Stráži udělal velkou radost a móóóc děkujeme.

BONUS:
A pokud byste chtěli vědět, odkud pocházejí další cirkusy, tak sledujte naši mapku, která se postupně zaplňuje:

, - odpovědět

Zdravíme do Stráže a jsme rádi, že jste rádi:-)

icon odpověděl(a)

Byl to perfektní nápad a to se cení.