Kategorie: Aktuálně, Dotek ztracených časů, Školní družina

Balíček s pohlednicemi dorazil

Známe odpověď na otázku z předchozího článku Vánoční pohlednice

Kamarádi ze Slovenka už vánoční poštu od nás dostali. Přečtěte si, co o překvapení napsali

Stalo sa už tradíciou, že v predvianočnom čase posielame drobné darčeky našim českým kamarátom. Sú prejavom vďaky za spoluprácu a množstvo skvelých nápadov, ktorými nás deti a pani učiteľky zo Stráže inšpirujú a obohacujú. Tento rok nás však predbehli a prekvapili nás ako prví.

Po príchode pani sekretárky s balíčkom v ruke nám bolo okamžite jasné, že sa hodina angličtiny skončila. Aj keby bola plná hravých a atraktívnych cvičení, nikoho by v tej chvíli nezaujímali. Všetci boli zvedaví, aké prekvapenia balík v sebe skrýva. Po urýchlenom vyhodnotení testu z lekcie č.10 sme sa vrhli do jeho rozbaľovania. Ako prvé sme objavili krásne pohľadnice s milým venovaním. Ich jedinečnosť spočívala v tom, že každému dieťaťu z našej triedy boli adresované menovite. Veľkú cenu mali najmä tie, ktoré napísali českí prváci. Predsa len - od septembra ešte neubehlo veľa času a ony dokážu napísať krásnu pohľadnicu svojim kamarátom do inej krajiny. Hneď ako si každý prevzal svoju "poštu", vrhli sme sa do rozbaľovania ďalšej obálky. Vidno, že deti zo Stráže vedia baliť prekvapenia, lebo kým ju pani učiteľka rozbalila, boli sme napnutí na prasknutie. V tučnej obálke totiž niečo vytrvalo hrkalo a štrngalo. O chvíľu sa z nej vysypalo množstvo drobných odznačikov s logom projektu či kresbou strážskej školy. A čo bolo najlepšie - bolo ich dostatok pre každého! Okamžite sme si pyšne každý po jednom pripli a hrdo nosili na hrudi po zvyšok dňa. Všetkým zvedavým deťom z iných tried sme trpezlivo vysvetľovali, čo to na tričkách máme a odkiaľ sme to získali. Ďakujeme našim českým kamarátom za milé prekvapenie a vzácne darčeky. Veľmi si ich vážime a tešíme sa, že ani tento rok na nás nezabudli. Sme radi, že spomedzi všetkých českých škôl sme natrafili práve na také skvelé deti a šikovné pani učiteľky . :o)