Kategorie: Aktuálně, Mapa školy 2014

Mapa školy 2 - Vzdělávací program, výběr školy a spokojenost

Jak dopadlo dotazníkové šetření, kterého se účastnili všichni žáci, rodiče, pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci školy?
Dalšími hodnocenými oblastmi byly školní vzdělávací program, výběr školy a spokojenost se školou.

Školní vzdělávací program a rodiče:

Z dotazníku vyplynulo, že rodiče nemají dostatek informací o probíhající reformě školství a školním vzdělávacím programu, více informací by uvítali.
Školní vzdělávací program ZŠ Stráž - ŠKOLA - naše loďka pro plavbu oceánem života - je umístěn v části Dokumenty tohoto webu a je rozdělený do částí po jednotlivých předmětech. V posledním roce byl aktualizován v souladu s revizí Rámcového vzdělávacího programu a ke změnám některých částí dojde i před začátkem nového školního roku. K nahlédnutí je také v ředitelně školy.

Výběr školy:

Rozhodujícím faktorem je vzdálenost od bydliště (uvádí 79% rodičů) - dítě nemusí dojíždět daleko.

Spokojenost se školou:

• rodiče by naši školu většinou doporučili.
  • učitelé jsou rádi, že na této škole učí a 86% z nich hodnotí atmosféru a klima školy 6-7 body (ze 7).
  • 62% žáků 1. st. dalo škole jedničku, ve škole se dětem líbí, 97% se do školy těší.
  • stejně vysoko hodnotí školu i žáci 2. st., 68% z nich se cítí ve škole dobře, 91% se ve třídě dobře pracuje.
  • provozní zaměstnanci vnímají atmosféru ve škole jako dobrou a pohodovou, slabší hodnocení (3 body ze 4) udělili finančnímu ohodnocení a chování žáků.