Kategorie: Aktuálně, Ostrovy objevů, Školní družina

Pirátská kniha - lodní deník plný poezie a dobrodružství

Piráti, korzáři a námořníci, vzhůru na palubu za novým dobrodružstvím!
Příprava na noční plavbu.

Dovolená se pirátům a pirátkám pomalu krátí a v pondělí zase vyplují za novými objevy. Které ostrovy je ještě čekají, co nového na nich zažijí a čemu novému se naučí? Plány ZDE - všimněte si březnového hodnocení pirátské výzdoby třídy nebo dubnové "noční plavby" (tj. naše tradiční spaní ve škole).

Jak vznikne naše PIRÁTSKÁ KNIHA? Jak bude vypadat náš lodní deník? To vše záleží jen a jen na nás.

Zapojte se od prvního ročníku až po devátý, přizvěte sourozence, rodiče i prarodiče a vymyslete, sepište, ilustrujte básničku či příběh s námořní, pirátskou, objevitelskou tematikou.

Kategorie a témata:

1. Báseň, text písně na pirátské či námořní téma (můžete vycházet se slov: pirát, plavba, mapa, ostrov, poklad, loď, kapitán, úlovek, vlny, moře, posádka, lahvová pošta..., inspiraci najdete např. ZDE

2. Příběh, povídka, vyprávění na pirátské či námořní téma (můžete si vymyslet dobrodružství, které mohlo piráty na jejich plavbě potkat nebo můžete popsat jejich život na lodi atp.... inspirovat se můžete četbou ZDE)

3. Pohádka o pirátech, o ostrově pokladů, o námořnících, o mořských pannách, tajných mapách, tajuplných ostrovech nebo jaké pohádky si vyprávějí domorodci na ostrovech (popusťte uzdu své fantazii a vymyslete námořnickou či pirátskou pohádku, kde mohou vystupovat tajemné bytosti žijící v mořích a na ostrovech)

4. Komiks o pirátech či příběh v obrázcích (můžete kreslit a při tom psát, můžete příběh nafotit... malá inspirace ZDE)

5. Můžete i popsat a nakreslit, co jste zažili ve škole s Ostrovy objevů

Pirátská kniha bude zkompletována, ohodnocena nejen penízky do pokladu korzára Heřmana a představena na noční plavbě, která se bude konat v rámci školního spaní v dubnu.

Své práce (může jich být několik :-D) odevzdávejte v ředitelně nebo v družině paní Pachlové, případně svému třídnímu učiteli během měsíce ledna, února a března.

Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět

WAAAAAAUUUUU ... to jako rodič mám co dělat. Na druhou stranu i já osobně mám s Ostrovy hodně zážitků. Můžu se zúčastnit i jako samopřispěvatel? .)

icon odpověděl(a)

Autor není omezen věkem, postavením ani bydlištěm, prostě ničím!
Jen příspěvek musí být k tématům výše uvedeným.
Ostrovy objevů pojmou vše a všechny!