Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Ostrovy objevů, Školní družina

Co se skrývá v moři, pirátská móda a ještě bonus navíc

1. Jak na jednu zajímavou výtvarnou techniku?
2. Módní návrháři v družině
3. Není kolíček jako kolíček či není ryba jako ryba

1. Frotáž je průkazně nejstarší tiskový postup spočívající v přiložení papíru či plátna na jakoukoli reliéfně strukturovanou předlohu (podložku) a poté přetírání měkkou tužkou, grafitem, uhlem, suchou či voskovou křídou apod.

My jsme si ale dnes nejdříve vyráběli strukturované šablony. Děti si udělaly návrh mořského živočicha a já ho "obkreslila" pomocí lepidla z tavné lepicí pistole. Lepidlo hezky vystoupilo z plochy a po ztvrdnutí se dalo podložit pod papír a obrázek "sejmout".

Nejdříve jsem tajně poskládala několik šablon, lehce je přichytla izolepou, aby se neposunovaly a poté je přikryla velkým modrým papírem, který jsem také zachytila v rozích izolepou. Nejprve děti hmatem hádaly, který živočich se pod papírem či mořskou hladinou skrývá a následně pomocí voskovek odkrývaly jednotlivé živočichy.

Nakonec děti se šablonami pracovaly dle svého, někteří si vyráběli knížku, jiní "jen" obrázky, přáníčka apod.

2. Co nosit na Pirátském ostrově? Minulý týden jsme využili šablon a předloh od Honzíka Pilaře a děti si zkoušely zahrát na pirátské módní návrháře. Dnes jsme začali s výrobou pohyblivých modelek či modelů s pirátským oblečením.

3. Domů si děti vyráběly veselé kolíčky s rybkami "nenechavkami" - tu ryba spolkla loď, jiná zase rybičky a žralok? No, však víte!

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.