Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Školní výlet do lanového centra

Adrenalinový zážitek žáků 6. - 9. třídy

Ve čtvrtek 11.06.2009 jsme vyrazili na školní výlet do lanového centra v Dolních Polžicích u Konstantinových Lázní. Ranní pohled na meteostanici, která se tvářila, že jiný znak než mrak s deštěm neumí, nám mnoho šancí nedával, ale my jsme se nezalekli a vyrazili jsme. Propletli jsme se mezi kapkami deště až do vysněného cíle. Prudkou přeháňku vystřídalo počasí, ve kterém by normálně psa ven nevyhnal, ale po předchozí zkušenosti, co voda z nebes umí, nám to přišlo jako pohodové klima. Svitla nám naděje.

Během chvilky první ze tří skupin stála vystrojena jako profesionální čističi oken výškových budov. A začalo to. Jedna skupina se pomalu přesunula na start ve výšce 8 metrů (nad Dolní Polžicí), přihlížející dole se neorganizovaně také rozdělili do dvou skupin – ti, co se jim při pohledu na jejich kamarády tajil dech a ty, kteří, pevně stojíce oběma nohama na pevné zemi, se pokoutně ušklebovali a prohazovali vtipné připomínky. Ale jak to tak bývá, na každého jednou dojde a i v tomto případě se tak stalo.

Zpět do výšek. Čekal nás adrenalinový zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná. Přechod po kládě (pořád se pohybujeme ve výšce 8m), na níž, jako by to nestačilo, byly přidělány ještě 3 houpačky, dále lanový most, přelez po síti (ne www, tak jednoduché to nebylo jako poklikat na myšku) a sjezd na lanovce přes rybník. Chvilku nohama na zemi a rychle zase nahoru pro třešničku na dortu – Big swing. Po tomto kolečku už bylo skákání na bungee trampolíně procházkou růžovým sadem.

V přilehlé, velmi útulné restauraci jsme se odměnili pizzou z rukou pravého Itala. Přestože nám od začátku počasí vůbec nepřálo, zvládli jsme jeden z nejlepších školních výletů. Obrovské díky samozřejmě patří našim lektorům a průvodcům, kteří se o nás postarali s naprostou profesionalitou a ani na chvilku jsme nezapochybovali svěřit se jim do péče. Všem návštěvu lanového centra doporučujeme, jako rodinný výlet ideální. Dospělí se vyřádí (možná více než děti), vypustíte na chvilku starosti z hlavy a prožitek je velmi silný.

FOTODOKUMENTACE je ZDE.

Více na: http://www.aureliaitalia.cz/lanove-centrum-polzice.php