Kategorie: Aktuálně, Měli byste vědět

Jak to bude s volitelnými předměty ve šk. roce 2013/14?

V září začne přechodné období našeho školního vzdělávacího programu (ŠVP).

Jistě jste zaznamenali, že od  nového školního roku dochází k velmi podstatným změnám a do školních vzdělávacích programů všech základních škol je povinně zaveden druhý cizí jazyk. V případě naší školy to bude jazyk německý a zařadili jsme jej do 7. - 9. ročníku. Protože pravidla jsou jasně daná, začíná nám od září dvouleté přechodné období.

Sedmáci budou mít němčinu 2 hodiny týdně, osmáci 3 hodiny týdně, deváťáků se tato úprava netýká.

Důsledkem zavedení druhého cizího jazyka a potřebných úprav ŠVP je, že se zmenšil prostor pro nabídku volitelných předmětů. V novém školním roce se tak volitelné předměty budou týkat jen šesťáků a deváťáků a to v rozsahu 1 hodiny a 3 hodin týdně. Které předměty to budou, se dozvíte na konci srpna.

Celý učební plán si můžete prohlédnout ZDE.