Kategorie: Aktuálně, Soutěže, Recyklohraní

První kvíz RECYKLOHRANÍ aneb Jak to bylo správně?

Zadavatelem kvízu je firma EKO-KOM a na jeho správné vyřešení jsme měli čas do konce září.

Kvíz obsahuje 10 otázek z oblasti třídění a recyklace odpadů. Na každou otázku existuje jediná správná odpověď. Každá škola vyplňila kvíz pouze 1x a za správné zodpovězení všech otázek mohla získat 50 bodů.

1. Kolik kontejnerů na tříděný odpad bylo v roce 2007 rozmístěno v ČR?

a) 90 000
b) 120 000
c) 160 000

2. Kolik kilogramů tříděného odpadu připadalo v roce 2007 na jednoho obyvatele ČR?
a) 35
b) 49
c) 56

3. K třídění papíru slouží kontejner, který má barvu:
a) modrou
b) zelenou
c) žlutou

4. Kolik obyvatel ČR přiznává, že pravidelně třídí odpady?
a) 50 %
b) 70 %
c) 90 %

5. Kolik E-boxů, speciálních nádob na sběr použitých elektrozařízení, je v ČR instalováno?
a) 180
b) 1800
c) 18 000

6. Jak se nazývá místo, kde je možné odevzdat k dalšímu využití obaly, baterie i rozbitý mobil zároveň?
a) Skládka
b) Třídící linka
c) Sběrný dvůr

7. Vyřazená elektrozařízení obsahují zejména následující látky:
a) drahé kovy
b) dřevo
c) PVC

8. Kolik kusů baterií se ročně prodá v České republice?
a) 100 000
b) 10 000 000
c) 100 000 000

9. V roce 2007 v průměru každý z nás předal k recyklaci:
a) jednu baterii
b) 5 baterií
c) 10 baterií

10. Všechny použité baterie, které se v ČR seberou, se třídí na zvláštní třídící lince, která je umístěna:
a) ve Slaném
b) v Ostravě
c) v Kladně

Zkuste to i vy a získejte bodík do celoroční soutěže O Strážský peníz. Pro správné odpovědi nemusíte chodit daleko. Stačí najít na školním webu ten správný odkaz.
Zadání kvízu pro tisk najdete zde. Své odpovědi odevzdávejte do 30. září paní Pachlové.

SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ
- a přesně takhle jsme odpověděli my.