Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Atletické závody v Plané

V Plané 21. 5. 2009 proběhl 41. ročník okresního kola POHÁRU ROZHLASU v atletice.

Mladší žáci naší školy měřili síly s jedenácti školami. Můžeme uvést například ZŠ Přimdu, ZŠ Bor, ZŠ Zárečná - TC, ZŠ Kostelní - TC, ZŠ Hornická - TC, Gymnázium Stříbro a další.

Soutěžilo se v běžeckých disciplinách (60 m, 1000 m a štafeta 4x60 m), ve skocích (dálka a výška) a v hodu. Počasí bylo velmi přívětivé a ani nám nevadilo, že jinak moc hezký atletický stadion, nemá krytou tribunu. Celé dopoledne se stadion hemžil nadšenými sportovci, kteří byli plni odhodlání a touhy zvítězit.

Po ukončení všech závodů, bylo vyhlášeno pořadí škol. Umístili jsme se na 12. místě. Zklamání rozptýlily výsledky jednotlivců. Karolína Tajstrová zaběhla 60 m za 8,9 s a umístila se 7. z 36 závodnic. Tomáš Bureš skočil do výšky 130 cm a zajistil si tak 11. místo z 24. Kdyby se nezranil na noze, byl by výsledek ještě lepší.Ani ve skoku do dálky se za svůj výkon nemusí stydět. Skočil 408 cm a získal tak 12. místo  z 36.

Slova Karolíny Tajstrové hovoří za vše: "Měli jsme z počátku trému, ale pak už to bylo lepší. Moc se mi tam líbilo hřiště, hned bych si zahrála fotbal. Byl to velice hezký den."

Bohužel nemáme fotodokumentaci, tak snad příště.

Celkové pořadí v jednotlivých disciplínách si můžete prohlédnout zde (tabulka ve formátu .xls).