Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - V hlavní roli kniha
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

V hlavní roli kniha

Malá rekapitulace toho, co se v březnu ve škole dělo.

A také něco o tom, co se bude ještě dít.

Březen = Měsíc knihy
Tak přesně takhle jsme sedmý měsíc tohoto školního roku pojali. S knížkami jsme se setkávali napříč předměty s cílem: číst, tvořit, seznamovat a sdílet.

Školní družina dostala balíček z Lidic. Balíček obsahoval záložky pro všechny děti, které se zapojily do akce pořádané lidickou knihovnou.

Na jedné z nástěnek vznikla společná knihovna přečtených knížek. V průběhu čtyř týdnů se postupně plnila a průběžně byla sledována. O přestávkách se u ní děti zastavovaly a zkoumaly, která z knížek je nová, co se o ní dozvědí a kdo ji přečetl.

Čtvrťáci vytvářeli společný čtenářský deník. Každý vypsal jednu stránku a přidal ilustraci.

Osmáci a deváťáci vytvářeli knižní ilustrace.

Prvňáci pojali ilustrace básniček jako velký rodinný úkol. Vznikla moc hezká společná kniha.

Čtvrťáci vytvářeli slovní mraky z úryvků oblíbených knížek.

Do žákovské knihovny přibyly nové knížky, tentokrát elektronické.

Do školní družiny děti nosily své oblíbené knížky. Výstavku si můžete prohlédnout až do 8. dubna.

A co se ještě chystá?

Už jsme několikrát informovali, že 5. dubna proběhne naše tradiční spaní ve škole. Tentokrát ovšem netradičně - bez rodičů. Místo nich vezmou děti do školy knížky. Co je čeká, se dozví až příští týden. Co můžeme prozradit už teď je to, že tato akce proběhne jako součást hned tří projektů.

Od září spolupracuje školní družina s druháky ze slovenské Ilavy v rámci eTwinningového projektu "Tajemství stromů". Také naši slovenští kamarádi budou 5. dubna nocovat ve škole a určitě nám dají vědět, co se u nich dělo.

Protože 5. dubna probíhá oficiální Noc s Andersenem, jsme letos my jejím partnerem.

A v neposlední řadě bude naše "spaní" součástí DLN (Digital Learning Night), kterou pořádá GEG Učte s námi. GEG je zkratka pro Google Edu Group a GEG Učte s námi je skupina nadšených učitelů, kteří vzájemně spolupracují, rádi sdílejí své (nejen školní) nápady a používají Google aplikace (nejen při výuce). Však také jedna z možností, jak se na naše Spaní ve škole přihlásit, byla prostřednictvím Google formuláře.

Všem zájemcům, kteří s námi příští pátek ve škole nebudou, můžeme slíbit, že když budou sledovat 5. dubna od 17:00 hodin náš školní web, budou průběžně informováni o tom, co se ve škole děje. A možná se kolem půl deváté večer dočkají i překvapení.

, spani ve skole odpovědět

Jsem i já zaregistrovaná na spaní ve škole Iva koktová

icon odpověděl(a)

Předpřihlášku jsi vyplnila, výběrem jsi neprošla