Kategorie: Aktuálně, Čtenářský deník

Překvapení ze školní knihovny

Měsíc knihy se blíží ke konci. Naše společná knihovnička se už skoro zaplnila díky našim, zejména malým, čtenářům. A tak jsme pro ně připravili překvapení.

V uplynulém roce jsme zaplnili police v žákovské knihovně novými knížkami. Počet výpůjček svědčí o tom, že se knížky líbí. A my z toho máme pochopitelně radost.

Kromě toho jsme ale na podzim koupili také čtečky elektronických knih Kindle, které mají pomáhat vyučujícím při hodinách čtení a literatury. Navíc si myslíme, že vzhledem k rychlému vývoji na tomto poli, by se i děti měly s touto možností čtení seznámit.
Čtečky byly po nákupu naplněny zejména klasickou literaturou. Ale protože myslíme i na malé knihomoly, využili jsme teď kreditu na nákup eknih vhodných pro děti.

Na čtení můžeme využívat čtečky, ale také iPady, se kterými děti ve škole už skoro rok pracují. Zatím ale málokdo ví, že kromě loni kupovaných iPadů, dostala škola také iPadí miminka iPody Touch. Naše díky směřují do Speciální školy v Poděbradech se kterou spolupracujeme my a která zase spolupracuje s firmou Apple.
A ejhle, máme tu další zařízení vhodné pro čtení.

A proč tohle povídání?
Máme eknížky a máme malá zařízení. Rádi bychom umožnili čtení eknížek dětem nejen ve škole. Což má ale malý háček. K tomu, abychom mohli dítěti eknížku půjčit, bude třeba písemný souhlas rodičů s výpůjčkou, ve kterém převezmou za zařízení zodpovědnost a zaváží se uhradit případnou škodu. Přece jen nechceme o iPody přijít.

Tak zatím přemýšlejte. Brzy se dozvíte, které knížky si můžete v elektronické podobě půjčit. (ta modrá vpravo je jedna z nich).