Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Soutěže

Turnaj v čarodějnickém pexesu

Zatímco se venku vše chystalo ke zdvihnutí máje a přihlížející diváci uzavírali sázky, zda májka vůbec stát bude, ve školní jídelně probíhal malý turnaj ve speciálním čarodějnickém pexesu.

K turnajovým stolům usedlo postupně 14 pexesomilů. Jedna z dvojic však turnaj vzdala.

Jaká byla pravidla?
Dvojice hráčů usedla ke stolu, na kterém bylo patnáct dvojic karet. Při odhalení správné dvojice hrál soutěžící znovu. Do dalších bojů postoupil vždy ten, který našel větší počet dvojic.

Turnaj v pexesuBěhem soubojů by se atmosféra dala krájet. S dalšími koly se zvyšovalo napětí. Tváře bojovníků připomínaly výrazy hráčů pokeru. Nervozita narůstala.

Turnajovým pavoukem nejlépe prošla a titul PŘEBORNÍK V ČARODĚJNICKÉM PEXESU získala Iva Koktová.

Všichni účastníci získávají bod do celoškolní soutěže a vítězka body dva.

Fotografie z turnaje najdete v galerii.

A ještě jak to vypadalo při stavění máje (nakonec se přece jen povedlo).