Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Tajemství stromů, Školní družina

Je to tak?

Zkusili jsem splnit úkol od slovenských kamarádů.

Ve článku Hledáme dvojice, jste se mohli dočíst, jaký úkol pro nás vymysleli naši slovenští kamarádi.
Dnes jsme zkusili úkol splnit. Vytiskli jsme si kartičky listů a plodů či květů stromů a snažili se najít dvojice karet, které k sobě patří.

Posuďte, zda-li máme úkol splněný dobře nebo jsme se někde spletli? Dvojice, které jsme nepoznali na první pohled, jsme určovali podle knih a encyklopedií. A teď si počkáme na zhodnocení našeho úkolu...

Takhle jsme pracovali:

A takhle to dopadlo:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, pochvala odpovědět

Zdravím všetkých bádateľov a bádateľky. Zaslúžite si veľkú pochvalu. Určiť 21 stromov na diaľku len podľa preskenovaných obrázkov je naozaj skvelý výkon! Verím, že keby sme Vám naše pexeso poslali a mohli ste si ho podrobne prezrieť, našli by ste si tú malú chybičku, ktorá sa Vám tam priplietla. Je tam taká drobná výmenu - spolu tvoria dvojicu D 11 (list a plod so semenami hrabu) a U 16 (list a plod višne). Nemusíte byť ale smutní. Viedli ste si skvele!!!!!!!!! U nás je za jednu chybu stále jednotka, tak ja Vám ju na diaľku aj posielam. Prezradím Vám, že nám to tiež nešlo veľmi ľahko. Pomáhali sme si všetkým čo nám prišlo pod ruku. Niektoré deti o hrabe či hlohu doteraz vôbec nepočuli. Veru sme sa pri tvorení dvojíc aj zapotili - a to sme mali po ruke skutočné listy (a mýlili sme sa až - až). Jednotku by sme si v tej chvíli určite nezaslúžili. Odkedy si ale z času na čas zahráme naše pexeso, už sme sa všeličo podučili a vedieme si lepšie. Vďaka nášmu spoločnému projektu sa nielen zabavíme, ale aj spoznáme stromy popod každodenne chodíme.
Všetkých Vás pozdravujeme a aj naďalej budeme sledovať Vaše objavy. Ste šikulky! 1

icon odpověděl(a)

Ano, ano, tyhle dva listy jsme neustále přesouvali a nebyli si jistí - stále jsme měli ten správný list u višně, ale nezdáli se nám ty habrové lístky :)
Bez pomoci knih se dětem podařilo rovnou určit 14 dvojic, pak už se muselo pátrat.
U nás se dětem stále ale pletou i jehličnany (o listnáčích nemluvě), tak doufám, že na konci projektu to s poznáváním stromů už bude lepší.
Děkujeme za jedničku na dálku 9
Všechny vás moc pozdravujeme!

icon odpověděl(a)

Teď už ne (protože je listí opadané), ale na jaře vyzkoušíme na určování jednu šikovnou iPadí aplikaci. :)