Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Všudybýlek

Čtenářská soutěž u nás ve škole

18. března 2009 ve 13 hodin se sešli zástupci většiny tříd naší školy, aby porovnali své čtenářské schopnosti.

Soutěžící z I. stupně četli ukázky z knih Bohumila Říhy Adam a Otka a Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu a z každé třídy postoupil jeden čtenář do okresního kola.
Z 2. třídy postoupila Barunka Květová, ze 3. třídy Nikol Lebenhartová, ze 4. třídy Michaela Kochtová a z 5. třídy nejlépe četla Martina Masaříková. Ale i ostatní z 1. stupně, kteří se zúčastnili, prokázali dobré čtenářské schopnosti - Jan Brejcha, Adéla Faltusová, Josef Diviš a Štěpánka Kubenová.

Druhý stupeň reprezentovali jen chlapci. Za 6. třídu se dostavil Lukáš Koubek, za sedmáky Miroslav Novotný a Milan Sinkule a 8. třídu zastoupil Jiří Mikovec. Žáci četli kapitoly z knihy Markéty Zinnerové Tajemství proutěného košíku. Přestože tato kategorie byla pouze kolem školním, tedy okresní kolo neprobíhá, je nutné účasníky této kategorie pochválit za aktivní přístup.

Kvalitu čtení posuzovala porota složená z paní učitelky Hany Navrátilové, Aleny Masaříkové, Veroniky Habartové a Ludmily Sinkulové.
Všichni účastníci získali bod do školní soutěže.

Okresní kolo Čtenářské soutěže proběhne v květnu v Tachově.

Fotografie z vyhlášení výsledků najdete zde.