Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, SPU

iSEN

Odkaz na web iniciativy iSEN je na našich stránkách už nějaký ten pátek. Díky iSEN jsme setkali s iPady a začali jsme hledat cesty, jak prostřednictvím nich zlepšit možnosti vzdělávání našich žáků, zvláště pak dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Také díky lidem zapojených do iSEN se naše školní iPady plní zajímavými a užitečnými aplikacemi určenými pro vzdělávání.
Co je iSEN a co nabízí?

iSEN může znamenat splnění SNU, ale vychází také z anglické zkratky Special Educational Needs (speciální vzdělávací potřeby), i je prvním písmenkem produktů firmy Apple.
iSEN vznikl proto, že v České republice chyběla větší informovanost o možnostech zapojit iPady do práce s dětmi, jak mezi rodiči dětí s postižením, tak v odborné komunitě. Zároveň je málo vhodných aplikace v českém jazyce. A to chce iSEN změnit.
Cílem je aplikovat zahraniční zkušenosti do českého speciálního vzdělávání, ukázat možnosti využívání iOS pro komunikaci, vyzkoušet a recenzovat vhodné aplikace a vytvořit systém poradenské služby k této problematice tak, aby došlo k výrazné podpoře vývoje dětí, které z důvodu svého řečového, motorického, mentálního nebo jiného vývojového postižení mají ztíženou komunikaci s okolím.

Co nabízí iSEN v současné době?
V rámci projektu Sdílíme iSen nabízí společnost 24u spolu s OS Přístav a Speciální základní školou Poděbrady praktické workshopy, zaměřené na využití moderních technologií ve vzdělávání a komunikaci. Cílovou skupinou jsou primárně rodiče a další osoby pečující o děti/dospělé se speciálními potřebami.

Formou 24 prakticky zaměřených workshopů, ve 12 krajích České republiky, budete seznámeni s možnostmi využití iPadů ve speciálním vzdělávání a komunikaci.

Pokud vás tato problematika zajímá, můžete se zaregistrovat ZDE. (Workshopy jsou v rámci projektu zdarma)


Informace a obrázek byly převzaty z webu http://www.i-sen.cz/

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.