Kategorie: Aktuálně, Soutěže, Recyklohraní

Šestý úkol RECYKLOHRANÍ - Koš snů

Přestože třídění odpadů v místě jeho vzniku, tj. v domácnostech a také ve školách, je základním kamenem tříděného sběru odpadů, stále se setkáváme s nedostatkem vhodných typů košů, které by k tomuto účelu sloužily. Půjdete-li do obchodu, zjistíte, že na výběr toho mnoho není. Proto společnost EKO-KOM vyhlašuje soutěž o nejnápaditější a nejpraktičtější koš na třídění odpadů, který by se mohl uplatnit v domácnosti nebo ve škole. Koš by kromě těchto podmínek měl být i snadno obsluhovatelný a bezpečný pro manipulaci.

Zadání :
Vytvořte model vašeho „koše snů", tedy takového koše na třídění odpadů, o kterém si myslíte, že by splňoval všechny vaše požadavky na třídění odpadů v domácnosti nebo ve škole.

Model můžete vyrobit z jakéhokoliv materiálu, maximálně však tři typy za jednu školu. Koše nám neposílejte, ale vyfotografujte a popište je ve zprávě, kde uvedete jejich rozměry, materiál, ze kterých by měly být vyrobeny, popis jejich funkce a obsluhy, případně další přednosti.

Zpráva může obsahovat max. 4 fotografie jednoho vyrobeného koše, tj. maximálně 12 fotografií, pokud vyrobíte 3 modely.

Hodnocení:
Každá škola, která se zúčastní úkolu a zašle níže uvedeným způsobem do 5. dubna vypracovanou zprávu, obdrží 200 bodů;
Dvacet oceněných prácí (buď obsahem, nebo způsobem zpracování) získá navíc 500 bodů;
Tři nejlepší práce, které vybere odborná komise složená ze zástupců společnosti EKO-KOM, a.s. získají bonus 1000 bodů.

Termín hodnocení: 6. - 30. duben 2009

Oceněné práce budou vystaveny v rámci celostátní konference Odpady a obce 2009, pořádané 10. a 11. června v Hradci Králové. Vybrané modely mohou být po dohodě se školou a s tvůrci nabídnuty výrobcům košů k jejich realizaci.

Pokyny k odeslání :
Škola zasílá do soutěže 1 práci (fotografie jsou vloženy v práci a neposílají se zvlášť) ve formátu *.doc, nebo *.ppt o celkové velikosti max. 1 MB pouze prostřednictvím webového rozhraní na www.recyklohrani.cz.