Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Naše heslo zní ...

Náš první eTwinningový projekt

Ti kteří se učí anglicky by mohli, minimálně s pomocí slovníku, přeložit slovíčko twin. Nebudu napínat ty, kteří slovník u ruky nemají. Twin jsou dvojčata. A eTwin jsou dvojčata elektronická - internetová.

V případě eTwinningového projektu se jedná o minimálně dvě školy v minimálně dvou různých zemích Evropy.

Děti z družiny, i když to zatím ještě neví, se na jednom takovém projektu podílejí. Jmenuje se "Naše heslo zní: Každý je v něčem nejlepší!" a partnerské školy jsme našli na Slovensku v Nové Dubnici a v Ilavě (to aby se nám pro začátek dobře komunikovalo). A kromě toho spolupracujeme ještě se školami v Mnichovicích (to je kousek od Prahy) a ve Dvoře Králové nad Labem.

Projekt bude probíhat celý školní rok a souvisí s celoroční družinovou hrou - Družiniádou, kterou Jarka Pachlová tak pečlivě připravila již na konci minulého školního roku. Mladí sportovci mají za sebou první disciplínu - MIX a teď pilně trénují na SILÁKY.

Slovenští kamarádi zase hráli hru MINIGEOCACHING a stejně jako u nás i v Nové Dubnici probíhalo výběrové řízení na oficiálního maskota.

O tom, co se děje u nás, jste pravidelně informováni na našem webu. Pokud chcete sledovat i dění v našich partnerských školách podívejte se SEM nebo sledujte odkaz v eTwinning v levém menu.

Malá poznámka pod čarou.

I sebelepší příprava a plánování jsou závislé na tom, jaké podmínky vytvoříme. A každá hra má svá pravidla, stejně jako provoz školy či školní družiny. Ráda bych poprosila rodiče dětí navštěvujících školní družinu, aby se snažili respektovat a dodržovat časy odchodů z družiny tak, jak je uvedli na přihlášce. Těžko plánovat konkrétní aktivity, jestliže co pět minut někdo zaklepe na dveře a další dítko družinu opouští uprostřed hry. Děkujeme za pochopení a vstřícnost.