Kategorie: Místní knihovna

Knihovnická rekapitulace uplynulého roku

"Statistika nuda je, má však cenné údaje", malá číselná bilance loňské čtenářské sezóny.

• V knihovně v současné době máme 2 454 svazky, z toho je 571 publikací naučných a 1 883 knih patří do krásné literatury.
  • V roce 2010 byl fond obnoven z tachovské knihovny o 215 titulů a z nich bylo 78 novinek (hodnota obnoveného souboru čítala 41 961,- Kč, novinky byly v hodnotě 18 062,- Kč).
  • Registrovaných čtenářů bylo 60 a z toho 38 uživatelů do 15 let.
  • Návštěv knihovny bylo napočítáno 681, 49 x byl využit internet, 70 návštěvníků se zúčastnilo akcí pořádané knihovnou (soutěže a akce pro děti).
  • Celkem bylo vypůjčeno 1 128 svazků - 66 naučné literatury a 467 beletrie pro dospělé, 149 naučných knih a 341 beletrie pro děti, 105 ostatních (periodika a nezařazené svazky).

Pokud v knihovně nenajdete knihu, kterou hledáte, mohu oslovit tachovskou okresní knihovnu, která případný svazek dle svých možností zajistí.

Těším se na setkání s vámi v knihovně i v tomto roce!

Jaroslava Pachlová

Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět

Jsem ráda, za ty dětské čtenáře .. a budu ráda, pokud se podaří v dalším roce jejich počet ještě zvětšit. Máme ve škole 112 dětí .. cíl je tedy jasný :)

Osobně bych byla ráda i za další doplňování čtenářského deníku tady na webu, takže nám zbývá vyřešit zjednodušení jeho tvorby.

icon odpověděl(a)

Čeká nás ještě hodně "práce" :) Také budu ráda za čtenářské zážitky!