Kategorie: Aktuálně, Soutěže

4. ročník Olympus Fotoakademie

Do školní pošty tentokrát přistála informace o fotografické soutěži určené také žákům základních škol.

Olympus Fotoakademie je soubor vzdělávacích akcí pro studenty středních škol a žáky základních škol České republiky s cílem prohloubit znalosti digitální techniky a fotografické schopnosti prostřednictvím workshopů, letní školy, výstavy a celorepublikové soutěže.

Průběh soutěže:

• Zahájení 23. říjen 08 na MŠMT
  • Registrace škol a studentů 1. 11.08 - 11. 01. 09
  • Fotografická soutěž, vkládání 1. 11.08 - 11. 01. 09
  • Fotografická soutěž, hodnocení 1. 11.08 - 28. 02. 09
  • Slavnostní předání cen vítězům duben 09, Staroměstská radnice
  • Czech Student Photo duben 09, Staroměstská radnice
  • Fotografické workshopy na 25 školách v ČR
  • Putovní výstava vítězných fotografií průběžně
  • Letní škola digitální fotografie týden, srpen 09
  • Tiskové konference MŠMT, Senát, Staroměstská radnice

Témata:

SPORTUJEME
Tématický žánr: SPORTOVNÍ FOTOGRAFIE
Přijímají se snímky všech sportovních odvětví, jednotlivců i skupin

DVEŘE, DVÍŘKA
Tématický žánr: ARCHITEKTURA
Přijímají se detaily, polocelky a celky staveb moderních i historických

UMĚT SE RADOVAT
Tématický žánr: PORTRÉT
Přijímají se portréty i celé postavy, skupiny lidí, snímky zvířat

KRÁSA ZBLÍZKA
Tématický žánr: MAKROFOTOGRAFIE
Přijímají se detaily rostlin, živočichů i nejrůznějších přírodních divů

JIN A JANG
Tématický žánr: EXPERIMENT
Přijímají se fotografie vyjadřující protiklady (dobro a zlo, tvrdé a měkké, těžké
a lehoučké, ke hvězdám či pod zem,...)

Fotografická soutěž má stejná soutěžní témata pro kategorii studentů středních škol i kategorii žáků 2. stupně základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Vkládání soutěžních fotografií probíhá na stránkách www.fotoakademie.cz od 1. listopadu 2008 do 11. ledna 2009.
Fotografie jsou hodnoceny dvěma způsoby, jednak prostřednictvím odborné komise a jednak bodováním veřejnosti přímo na internetu. Hodnotí se technické provedení, základní idea a výsledná atmosféra snímku. Hodnocení probíhá do konce února 2009, v čele odborné komise je fotografka Sára Saudková. Dalšími členy komise jsou profesionální fotografové Mgr. Kamil Varga, PhDr. Milan Šusta, ing. Milan Blšťák, sochař Vojtěch Kokeš, horolezec Radek Jaroš a další.
Vítězem soutěže jednotlivců se stává registrovaný autor té fotografie, která získá největší počet bodů, vítěznou školou ta škola s největším součtem bodů jejích zástupců, která bude současně přihlášena do soutěže do 31. 12. 2008.

Další podrobnosti se dozvíte také na stránkách WWW.FOTOAKADEMIE.CZ. Máte chuť zkusit něco nového?