Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Vídeň

Když Stráž vyrazila do Vídně.
Aktualizace: Doplněny fotografie.

6. a 7. května jsme se neučili ve třídách, ale vzdělávali jsme se v terénu. Celkem 42 žáků druhého stupně se vydalo směrem na rakouskou metropoli. Už v autobuse (při kvízu pana průvodce) mnozí ukázali, že si opravdu potřebují rozšířit obzory.

Byly to dva dny plné neopakovatelných zážitků, dlouhé chůze, četného focení a nakupování, ochutnávání místních specialit a adrenalinu v zábavním parku. A co že jsme vlastně všechno viděli?

Autobus nás vysadil u letního sídla Habsburků. Schȍnbrunn je obklopen nádhernými zahradami a jejich součástí je jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě. Kdo měl štěstí, mohl pozorovat pandu, všichni jsme navštívili koaly nebo třeba ledního medvěda. První den jsme ukončili uchvacujícím pohledem z Dunajské věže.

Někteří cestující se už od rána těšili na ubytování, tam jsme dorazili před sedmou hodinou večerní. Síly docházely evidentně jen pedagogům, ale přece jen se všichni (snad někdy) uložili ke spánku.

Druhý den jsme po snídani vyrazili do samotného centra města. Tady jsme si prohlédli mimo jiné Hofburg (zimní sídlo Habsburků), monumentální budovy nejrůznějších muzeí a opery, známé nákupní ulice s luxusním zbožím, legendární vídeňské kavárny (kterých je tu na 300) a v neposlední řadě nejslavnější objekt - katedrálu svatého Štěpána.

Odpoledne pak patřilo zábavě. Navštívili jsme totiž známé místní zábavní centrum Prátr. Začali jsme u voskových figurín v muzeu Madame Tussaud. Kdo se vyfotil s britskou panovnicí Alžbětou II., se zpěvačkou Rihannou nebo třeba s německou kancléřkou Agelou Merkelovou, ten vyrazil mezi místní pouťové atrakce. Tady většina cestujících utratila kapesné do posledního eura. Někdo zažil volný pád, někdo se svezl na obřím ruském kole (Riesenrad), každý si našel to svoje.

V půl páté jsme nasedli do autobusu a vyrazili (snad plní zážitků a vědomostí) směr domov. Nejdůležitější cíl cesty byl splněn – do Stráže jsme dojeli všichni!

Fotogalerie:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.