Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Soutěže

Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva

Dobry den, rád bych Vás informoval o úspěchu Vaší žákyně Markéty Andrlové. ... takto začíná e-mail, který nám zaslal Zdeněk Ruda, místopředseda Lukostřelců Českého lesa.

Ve dnech 9. - 10. února 2019 se v Kostelci na Hané uskutečnilo 27. Mistrovství České republiky žactva v halové lukostřelbě.

Tohoto závodu se úspěšně zúčastnila také mladší žákyně LK Lukostřelci Českého lesa Markéta Andrlová soutěží v divizi holý luk.

Halová lukostřelba je disciplína spočívající ve střelbě na terče umístěné ve vzdálenosti 18 m. Mladší žactvo střílí na terče o velikosti 80 cm. Závod se skládal ze základní a eliminační části.

V základní části, která se střílí na celkem 60 šípů, se Markéta umístila nástřelem 356 bodů a obsadila 2. místo. V semifinálovém souboji svou soupeřku s přehledem porazila a postoupila do finále.

Ve finále se Markéta utkala s vítězkou základní části. V napínavém a vyrovnaném souboji se Markétě podařilo soupeřku porazit.  MARKÉTA ANDRLOVÁ SE STALA MISTRYNÍ ČR v halové lukostřelbě mladších žákyň.

Zdeněk Ruda
místopředseda Lukostřelců Českého Lesa.

fotografie z archivu manželů Andrlových nám zaslal Zdeněk Ruda

icon , ZLATO odpovědět