Kategorie: Aktuálně, Školní družina

Perforovaná kresba

Kresbu na zimní téma zkoumáme nejen zrakem, ale i hmatem

Dnes jsme měli v družině po dopoledni na sněhu klidnější odpoledne a vyzkoušeli jsme si zajímavou výtvarnou techniku. Děti inspirované zimou a sněhem pomocí špendlíčku vypichovaly do papíru po nakreslených linkách tužkové kresby dírky jednu vedle druhé. Papíry měly položené na látce (ručníčku, dece, molitanových deskách), aby se jim vpichy dělaly lehce. Čím více udělaly vpichů, tím plastické body vyražené do papíru z druhé strany zřetelněji kreslily zvolený motiv. Práce děti zaujala neobvyklou technikou a líbilo se jim, jak vznikaly plastické body na druhé straně papíru, takže kresbu mohly vnímat hmatem a nakonec se jim zamlouvalo, jak dírkami prosvítalo světlo a obrázek se jevil jako shluk světelných bodů.

A také za námi přijela Martinka, která s maminkou zkoušela parádní výtvarnou techniku a ústřední motiv obrázku "malovala" pomocí keramické hlíny, která se nakonec vymyla... (viz fotografie)

Předmět
Kontrola captcha