Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Our challenges

A co třeba... KNOFLÍKOVÁ VÝZVA

Knoflík jako motůrek

Z knoflíku motůrek? Že to nejde, ale jde. Podívejte, jak si s touto výzvou poradily děti v družině.

A jak na to?

Pomůcky: větší knoflík s dvěma dírkami, bavlnka, nůžky, dřívka (třeba od nanuků, špalíčky...)
Postup: ustřihneme bavlnku dlouhou cca 0,5m - 1 m, provlečeme ji oběma dírkami knoflíku a svážeme. Dítě si oba konce navlékne na ruce tak, aby knoflík byl uprostřed.
Krouživými pohyby v jednom směru se snažíme bavlnku co nejvíce natočit. Poté nitku napínáme a povolujeme a knoflík se bude sám otáčet jako motůrek.

Naše vychytávky a vylepšení:

1. na konce bavlnky vložte dřívka, otáčení jde mnohem lépe
2. místo knoflíku si udělejte kolečko z kartonu se dvěma dírkami uprostřed- jako "knoflík" a použijte na "míchání barev" jako se dělá při pokusech s káčou, tzn. namalujte na karton dílky žlutou a červenou barvou nebo žlutou a modrou či červenou a žlutou apod. Co se stane?

Předmět
Kontrola captcha