Kategorie: Aktuálně, Informatika, Žáci a jejich práce

Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?

Čtvrťáci popustili uzdu fantazii a v rámci trénování psaní na klávesnici udělali malou exkurzi do vlastních pokojíčků. A tady je ukázka.

Andrea: Co děla můj pokoj když tam nejsem?
Hračky se stěhují z místa na místo. Hrají fotbal tygr s medvědem. Panenky si sami oblékají šatičky. Budík si sám přestavuje hodiny na 7 hod. Samy si hračky chodí na počítač. Knížka vypravuje hračkám pohádky o Jeníčkovy a Mařence. Červená s černou pastelkou hrají hokej. Tužka se sešitem píšou za mě domácí úkoly. Taška sama kouká na youtube. Poníci si sami hrají.

Anička: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
Asi padají věci. Křečci utíkají a skáčou parkur. Pastelky s fixami hrají hokej. Králík hraje na telefonu. Auta hrají závody. Barbie panenky jezdí na plyšovém koni. Zvířátka si dávají sraz a mají párty. Samy se spouští hry. Zvířata hrají super stár. Kytky se jdou samy zasadit.

Bára: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
Otvírá se v pokoji okno. Křečci utíkají a skačou parkur na posteli a lezou na zdi. Oteviraji se mi dveře a pejsek Ebi mi leze do pokoje. Křečci čtou pohádky mezi sebou a povidaji si mezi sebou. Zvířata se schazejí a dělají si party. Zvířata hraji super stár. Postel skáče do vzduchu.

Dominika: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
Můj klavír začne hrát. Plyšáci tančí ploužák. Otevírá se mi okno. Padají mi věci ze stolu. Knížky vypraví pohádky. Oblečení skáče ze skříně. Panenky si lakují nehty. Zatahují se záclony. Kapesníky vyskakují z koše.

Filip: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
Počítač a playstation hrají hry. Telefon volá do všech sítí. Auta závodí o pohár pokoje, který vyrábí nůžky, pastelky a lepidla. Šuplíky vyhazují věci ven, protože tam mají party. Židle jezdí a točí se dokola. Lego ze sebe staví domy, ve kterých potom bydlí lego paňáci. Polštář a peřina sebou všude hází. Plyšáci skládají vlaštovky a hrají si na leteckou bitvu. Deskové hry se hrají. Sladkosti se jí. Knihy čtou pohádky. Všechno, co svítí, dělá světelnou show.

Kačka: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
V mém pokoji se dějí věci. Když vyjdu ven, tak polštář sleze z postele a ptá peřiny, jestli si nechce zatančit. Pastelky a fixy vylezou ze stojánků. Oblečení vyskáče ze skříně a tančí jako na diskotéce, ale nejhorší je to, když nechám otevřenou aktovku, tak učení z ní vyskáče a začne se mezi sebou prát. Ponožky vyskáčou ze šuplíku rozmotají se a na žíněnce začnou cvičit gymnastiku. Žíněnka se zvedne ze země a kouká se jestli náhodou už nikdo nejde. Když nejde, tak to zakřičí na ostatní a začíná párty. Plyšové hračky se zvednou z postele začínají poskakovat po posteli. Ošklivé je taky to, když nechám třeba ovoce v aktovce, tak ho hračky najdou a rozetřou všude po pokoji.

Naty H.: Co dělá můj pokoj,když tam nejsem?
Vylézají mi pastelky z šuplíku. Knihy čtou pohádky plyšákům. Otevírá se mi okno. Plyšáci mi stelou postel. Otevírají se mi dveře. Spouští se mi telefon. Plyšáci si lakují nehty. Padají mi knihy. Panenky se česají. Oblečení vyskakují ze skříně. Plyšáci si zkouší moje oblečení.

Sandra: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
Můj pokoj dělá podivné věci, když tam nejsem třeba: Panenky si dávají módní přehlídku, kdo má nejhezčí šaty. Pastelky si mezi sebou dávají závody. Kosík na hračky se převrací a vyhazuje věci. Knihy čtou, a pak z toho dělají kino. Plyšáci si hrají na princezny a prince. Budík si myslí, že je král hodin. Obrazy na zdech vypráví příběhy, jak se sem dostaly. Koš na odpadky vyhazuje odpad a dělá z něj koberec. Skřínky s oblečením vyhazují věci, aby se tam schovávali. Tablet si hraje hry.

Tomík: Co dělá můj pokoj, když tam nejsem?
V mém pokoji se ději věci. Auta jezdí sem a tam. Plyšáci hrají divadlo. Polštář skáče na peřinu. V knížce se sami otáčejí stránky. Pastelky vylézají z krabičky a tancují na stole. A co ještě? Otvírá se okno a záclona tančí před oknem. Postel běhá po pokoji.

Předmět
Kontrola captcha