Kategorie: Aktuálně, Školní družina, KOSMOTOUR PROXIMA

Zelené bytosti a lední hokej

Ptáte se, jak spolu souvisí hokej a ufoni? To je pěkná záhada, ale ne pro děti z družiny :)

Upřímně..., zelené bytosti a lední hokej spojuje v této chvíli asi jen ta družina...

V projektu KOSMOTOR PROXIMA si zpíváme česko-slovenskou vesmírnou písničku a druhá sloka nás inspirovala k vytvoření zelených bytostí a úkolem dětí bylo vyjádřit pomocí pár tahů černé fixy, jak by se tyto bytosti z vesmíru asi tvářily, kdyby naši Zemi spatřily, jaká by se v jejich tváři zračila emoce:

Zelené bytosti z ufa na nás mávajú,
stačí sa pousmiať, priateľsky zažmurkajú.
Keď sa k nim priblížiš, vydajú kvílivý zvuk,
vhupnú do taniera, schová ich planétiek zhluk.

A protože v ročním plánu máme v lednu naplánované zimní sportování a to vzhledem k počasí moc nejde realizovat, tak jsme si vyrobili stolní lední hokej. Potřebovali jsme jen dřívka od nanuků, pružnou elektroinstalační pásku, lepicí pistolku a nůžky na výrobu hokejek,  čtvrtku formátu A3 a černý fix na výrobu "lední" plochy a jako puk postačil knoflík, kruh z geometrických tvarů... a už se mohlo hrát!

Součástí našeho týmu se nově stala Valérie M. a už i ona má svou hvězdu:

A získali jsme z klubu Albi novou hru Vesmír, takže teď máme k dispozici už dvě sady her. O proti starší variantě přibyly v nové sadě kartičky se souhvězdími Labuť a Kasiopeja.