Kategorie: Aktuálně, MyslIQ

Šestnáctý MyslIQ

Závěrečná lekce prvního pololetí s MyslIQem

Dneska se rozdávaly certifikáty za uzavření uceleného kurzu Klubu zábavné logiky a rozvoje matematické gramotnosti (náš MyslIQ) z projektu Spolu.
Příští schůzka 16. 1. 2018 už bude začátkem dalšího uceleného cyklu. Protože většina stávajících účastníků chce pokračovat, tak budeme navazovat již na to, co se "myslíci" naučili a dále budou svoje dovednosti a schopnosti rozvíjet.
V tomto pololetí chodilo v průměru 20 dětí na jednu schůzku.

Klub bude opět pokračovat 16 setkáními a to vždy v úterý od 14 h do 15.30 h.

1. Řešení různých typů hlavolamů a úloh

Dnes jsem pro děti připravila sadu 14 úkolů. Na řešení každého hlavolamu či úlohy měli myslíci určitý čas, po splnění zvedli zelenou kartičku a pokud měli správně, mohli případně pomoci dětem, které si s úkolem nevěděly rady a požádaly o pomoc zvednutím červené kartičky. Po ukončení řešení, jsme ihned hodnotili a sdělili jsme si strategie řešení (jak na to).

2. GEOBOARD

Geoboard je dřevěná čtvercová deska se zatlučenými hřebíky, na které se nasazují gumičky do různých tvarů.
Využívá se hlavně v matematice pro objasnění základních pojmů v geometrii jako např. vlastnosti trojúhelníků, vysvětlení pojmu obvod, obsah.
Při sestavování vzorů je vhodné začít od nejjednodušších ke složitějším.

Děti se rozdělily do dvojic a každá dvojice měla jednu destičku s gumičkami a iPad s aplikací Geoboard, by The Math Learning Center. Téma bylo vesmírné: rakety, hvězdy,...

3. Hodnocení

Účastníci dnes obdrželi za uzavřený pololetní cyklus certifikáty.

A na závěr dnešního příspěvku chci moc a moc poděkovat paní Hance Pilařové za pomoc na jednotlivých schůzkách!

Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, Blahopřání odpovědět

Gratuluji všem úspěšným dětem. V Liberci Vám můžeme tak šikovné děti jen závidět. I když bych jim možná křivdila. Určitě když na chvíli odloží své chytré telefony a ostatní pomocníky, umí používat i svou hlavu.
Ještě jednou velká gratulace a úspěšný start do dalšího zábavného učení.
Novotná Michaela, vychovatelka Liberec

icon odpověděl(a)

Musím opravdu děti moc pochválit. Snažily se a dokázaly se soustředit, i když pracují až odpoledne a po vyučování. Práce s nimi a příprava na jednotlivé lekce mě hodně bavila :)