Kategorie: Aktuálně, Školní družina, KOSMOTOUR PROXIMA

Sbíráme hvězdičky

Vesmírné novinky z KOSMOTOUR PROXIMA

Do našeho nebe plného hvězd nám stále přibývají další a další hvězdičky. Tento týden mohly děti získat hvězdičku za úspěšné zdolání hry: Pád do černé díry, kdy musely planetu představovanou malou kuličkou bezpečně provést "vesmírem" tak, aby nespadla do černé díry. Nutná byla trpělivost a koordinace očí a obou rukou naráz.
Známe také už planety naší Sluneční soustavy, pro upevnění názvů si děti vypracovaly jednoduchý pracovní list.
Další hvězdičky přibyli šikulům, kteří si vyrobili vesmírné vozítko.
Na fotografiích vidíte další děti - kosmonauty, kteří získali kosmický pas za 10 splněných úkolů (10 hvězdiček) a někteří už finišují ke 20 hvězdičkám, kdy obdrží kosmický průkaz.

Když už máme vesmírné vozítko, tak jsme dnes pomocí aplikace The Robot Factory by Tinybop vytvářeli vesmírné roboty, kteří měli za úkol přežít co nejdéle na vzdálené planetě. Tato vzdělávací aplikace je určena mladším dětem, ale ani ti starší se u ní nebudou rozhodně nudit. Vytváříte, testujete a sbíráte roboty. Na výběr máte více než 100 rozdílných robotických částí v různých kategoriích (nohy, hlava, ruce atd.) a všechny součásti můžete kombinovat dle libosti. Výsledného robota vysadíte na „nové planetě", kde zkoušíte jeho výdrž. Můžete si nahrát i vlastní zvuky atp.

V rámci přípravy kosmonatů jsme si dnes vyzkoušeli simulovaný start do vesmíru pomocí aplikace Rocket Simulator

Jinak pokračujeme ve vytváření Ilustrovaného vesmírného slovníku a vkládáme inspirace do Kosmického výtvarného nápadníku. Podívat se na ně můžete ZDE

Předmět
Kontrola captcha