Kategorie: Aktuálně, MyslIQ

Devátý MyslIQ

Utíká to, utíká. Už jsme se přehoupli v tomto pololetí do druhé poloviny z šestnásti kurzů MyslIQa. Účastníci jsou stále samostatnější a sami vybízejí k aktivitám

I. Rozcvička se záhadným čtvercem a sirkami

Dnes jsme schůzku zahájili zkoumáním "záhadného čtverce"

a pokračovali zatím úplně nejjednoduššími sirkovými úkoly. To byla jen předzvěst do dalšího kurzu, kdy budou další typy úloh.

Děti pracovaly ve dvojicích. Zadání byla např.: z deseti sirek udělejte tři čtverce, z devíti sirek čtyři trojúhelníky. Na kolik jste přišli řešení?

A pak jiný typ úloh: ze šesti sirek vytvořte dva trojúhelníky a přesunutím jedné sirky udělejte čtyři trojúhelníky.

II. Hlavou a rukama

1. úkol: Záhadný papír z jednoho listu

Děti měly za úkol z papíru A5 vytvořit tento objekt:

2. úkol: Pentomino

Děti si nejdříve hru vystříhly a pak si zahrály dvě její varianty. O Pentominu např. ZDE

III. Hrajeme si, přemýšlíme...

Dneska Kačenka P. a Natálka V. přinesly své vlastní hry. Některé se hrály a přemýšlelo nad nimi ještě před kroužkem.

IQ PUZZLE se stalo oblíbeným podobně jako IQ BLOX (hry od Kačky). Od Natálky zaujala PAMĚŤ 3D.

Poslední půlhodinku si děti zahrály výše uvedené logické hry a další z nabídky her a také řešily hlavolamy. Dnes dávám odkaz na hru DIGIT.

Předmět
Kontrola captcha