Kategorie: Aktuálně, Šikovné ručičky, Žáci a jejich práce

Šikovné ručičky - rok druhý

Tak nám začal druhý rok Šikovných ručiček. Vítáme vás ...

Žáci si vyzkouší práci s různými materiály, technikami a postupy. Veškeré práce a výrobky si děti odnesou domů.

První hodina byla zaměřena na sebe sama - každý člen našeho kroužku se měl co nejlépe znázornit v celé své kráse a to tak, aby bylo poznat, o koho jde. K tomu si jako lehké indicie nakreslili předměty, které mají rádi.

Na schodišti k jídelně jsou práce vystavené a ostatní žáci školy mohli tipovat, kdo je kdo. Lísteček s tipem jste  mohli vhodit do krabičky u sborovny a za pár dní bude soutěž vyhodnocena. Hlasující i umělce čeká drobná odměna.

Druhá hodina byla plná skřítků. Zahradní skřítek byl tvořen z větviček tújí, čepička z filcu a nosík z vaty a silonky. Poprvé se ukázalo, že dětičky mají velice šikovné ručičky. Skřítky si všichni odnesli domů a doufám, že maminky potěšil.

Třetí hodinu si malíři připravili své palety podzimních barev. K vidění jsou také na nástěnce s portréty.

Na čtvrté hodině to létalo a svištělo. Učebna výtvarné výchovy byla plná draků. Obrázky budou dodány v brzké době.