Kategorie: Aktuálně, Školní družina

Dva dny v družině po jarních prázdninách

Hmyzáci, balanční ptáčci, staré telefony, stavby, hry... atd.

První jarní den a první den po jarních prázdninách jsme přivítali výrobou "hmyzáků". Zajímavé na nich je, že k doplnění výrobku se použijí dvě brčka s kolínky. Někteří své brčkové hmyzáky využili i k "násávání nektaru" = k popíjení nápojů.

Nápad a šablonky najdete na stránkách krokotak.com

Fotogalerie našich hmyzáků:

Děti si v poslední době rády hrají "na školu". Mají své sešity, každý den jim připravím různé úkoly (doplňovačky, spojovačky, vystřihovánky, logické úkoly, hry apod.) a děti si podle svého zájmu mohou vybrat nebo tvořit své vlastní úkoly.

Nezahálejí ani stavebnice a staré kostky:

Na kroužku Koumálek jsme dělali a zkoušeli balanční ptáčky, kdo chtěl mohl si udělat novou helikoptérku či zkoušet pokusy s atmosférickým tlakem, např. Kouzelnou krabičku:

Ve druhém oddělení volali jaro: Haló, haló, jaro, kde jsi?