Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Výsledky matematického klokana 2017

Soutěž probíhá na všech školách v tentýž den. Na základních školách se soutěží ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník).
Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá.
Aby se nestalo, že někdo ze soutěžících bude na konci hluboko pod nula body, dostává každý Cvrček hned na startu 18 bodů a ostatní kategorie bodů 24.
Výsledky za školu se odesílají okresnímu koordinátorovi, který je dále zpracovává a odesílá. Po několika úrovních zpracování jsou pak vytvořeny výsledky republikové.

A takhle to dopadlo u nás:

Mezi Cvrčky jsme zařadili už i některé prvňáčky, aby si vyzkoušeli, jaké to bude příští rok naostro. Rozhodně se ve startovním poli neztratili. :) Jako host navštívil tuto kategorii také jeden čtvrťák.

Na druhém stupni už myšlení asi trochu bolí. Všichni zúčastnění v kategoriích Benjamín a Kadet si tak zaslouží pochvalu za to, že se přemýšlení nebojí.

icon , =D odpovědět

Super hlavičky =D